Kam až někteří fanatici dokážou zajít? Americká první dáma Melania Trumpová se obrátila na tajnou službu poté, co hollywoodský herec Peter Fonda na sociálních sítích přál jejímu 11letému synovi Barronovi, aby ho unesli a zavřeli do klece s pedofily.

Nakonec se sice omluvil a svůj post smazal, ale jsou věci, které jsou prostě neomluvitelné. Asi byl sjetý, protože navíc obscénně urážel a napadal ministryni vnitřní bezpečnosti Kristjen Nielsenovou a tiskovou mluvčí Bílého domu Sarah Sandersovou spolu s jejími třemi dětmi.

Ať už tomuto komediantovi drogy zrovna došly, nebo přišly, na věci to nic nemění. Mluvčí Melanie Trumpové Stephanie Grishamová řekla deníku The Daily Caller, který s inofomací přišel, že na tyto výhrůžky byla upozorněna tajná služba. „Ten tweet je nevkusný a neuodpovědný,“ prohlásila velmi umírněně, aniž by se nechala vyprovokovat k silným výrazům.

Regenračné centrum
Peter Fonda. Foto Flickr

Zato Fonda se s tím nemazal vůbec a celý týden plnil Twitter svými slovními fekáliemi, kdy volal nejen po unesení a znásilnění Trumpova malého syna, ale totéž přál ministryni pro vnitřní bezpečnost, tu by navíc nechal znásilňovat veřejně… Mučil by taky ve sklepě tři děti mluvčí Bílého domu Sandersové, kterou tak sprostě urážel. Magor.

Má jediné štěstí, že vůči Trumpovi si dnes v Americe může dovolovat kdekdo; kdyby takhle urážel někoho z demokratických politiků nebo nedejbože příslušníky menšin, to by byl tanec.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra