Pokusy na zvířatech pro vědecký výzkum a také na výzkum léků proti nemocem jsou bohužel realitou. Všichni asi znáte fotografie mučených opic, experimenty na myších nebo psech. Podobně drsné je i zacházení se zvířaty v masném a farmaceutické průmyslu, pokud jde o větší zisky. Řeč je o brutálních praktikách pro získání koňské krve pro zvýšení produkce selat.

Pokud nemáte pevné nervy, pak byste měli radši přestat číst, zvláště pokud vaše dítě s láskou chodí do stáje nebo pokud koně patří k vašim oblíbeným zvířatům. S koňskou krví se totiž obchoduje v Jižní Americe ve velkém. A rozhodně nejde o neškodný odběr krve jako u lékaře.

V Argentině a Uruguayi se z koní totiž odebere tolik krve, že jsou úplně vyčerpaní a neudrží se ani na nohou. Zvířata se surově tlučou do hlavy, aby celou agónii s obrovskými jehlami v klidu vydržela a nebránila se. Jedná se mimochodem o klisny, které jsou březí a čekají hříbě. Z jejich krve se následně získá cenný hormon, který se používá v Evropě pro zvýšení produkce prasat! Krev je tak cennější než zlato. Takovou krev odebírají farmaceutické společnosti v neuvěřitelných 25 zemích na 5 kontinentech. Z hormonu PMSG (Pregnant Mare Serum Gonadotropin) se vyrábějí preparáty, které slouží k stimulaci chovu selat.

Krevní farmy jsou výnosný byznys.

S romantikou jihoamerických gaucho, kteří jezdí při západu slunce na koni, pro něž je toto zvíře věrným přítelem a pomocníkem, to nemá nic společného. Desítky tisíc březích klisen v raných fázích těhotenství lidé bijí dřevěnými obušky a elektrickými biči ve speciálních boxech. Takovou realitu odhalila organizace na ochranu zvířat Animal-Welfare-Foundation. Můžete se podívat na internetu, pokud nemáte v plánu třeba večeři.

Regenračné centrum

Hříbata umírají v děloze…

Zatímco se z koní vyčerpává krev, dokud to jen jde, hříbata obvykle zemřou v děloze. Kvůli takovému mučení nikdy nespatří denní světlo. Nebo se provede umělý potrat, což není lékařská práce, ale zásah řezníka nejhoršího druhu. Také na tohle se můžete podívat, obrázků existuje dost. Právě z mrtvých koní, kteří poté skončí na jatkách, se dá znovu vytlouct zisk. Vypadá to, že ochrana zvířat v celém procesu vůbec neexistuje, zato je tady mnoho šedých zón a organizovaná nezodpovědnost. Farmaceutický průmysl, stejně jako masný průmysl, se zajímá jen výsledek. Ve finále se jedná jen o čísla v tabulce.

Po získání hormonu se obchod doopravdy rozjede. V celém řetězci jde o intenzifikaci chovu vepřů v celé Evropě. PMSG je totiž jedinečný a po vrhu selat silně pomáhá k tomu, aby prasnice byly znovu březí. V Německu existují obrovské prasečí farmy, které ročně produkují gigantické počty selat. K tomu se systematicky používá PMSG, i když to německá asociace chovatelů prasat popírá.

Firma Syntex na dotaz novinářů odpověděla: „Vyrábíme PMSG již mnoho let a dodržujeme přísné kontrolní požadavky a dobré životní podmínky zvířat.“ Určitě…

Abychom neuvěřitelné pozadí týrání zvířat pochopili, stačí k tomu jednoduché počty: Koncentrát hormonu PMSG je opravdu cennější než zlato a dodávka 2,4 kg může mít tržní hodnotu 14 milionů dolarů!

Otázka proč se dá rychle zodpovědět. Zejména pokud farmaceutický a masný průmysl žije ve světě touhy po zisku, vedle níž jsou všechny ostatní věci zcela na okraji. Nebo si vážně myslíte, že takovým lidem leží na srdci dobré životní podmínky zvířat a společné blaho?

Je příznačné, že oficiálně se nedá najít nějaká zodpovědná osoba, takže je vlastně všechno pořádku. Výrobci a dodavatelé o případném porušení dobrých životních podmínek zvířat údajně nevěděli absolutně nic nebo nic neříkají. Často se odkazuje na obchodní tajemství nebo přísně tajné výrobní procesy. Pestrý svět reklamy mezitím vesele propaguje vše 100% přírodní, zatímco po rukou stéká krev.

PMSG je primárně používán k tomu, aby poháněl a udržoval v chodu šlechtitelské baterie průmyslového chovu prasat. O prasata jde jen okrajově, prasnice fungují jako rodící stroje, které nemají žádný čas na zotavení. Jeden zástupce farmaceutického průmyslu sdělil, že takové preparáty používá 80 % provozů. To Německá asociace chovatelů prasat opět popírá.

Regenračné centrum

Kdo je za tuhle praxi zodpovědný? Evropská komise není za tyto prasečiny v Evropě zodpovědná, protože hnůj se produkuje mimo EU. Také OSN není za věc zodpovědná, protože o tom nemá žádné informace. V Jižní Americe celá věc není zcela jasně regulovaná. A tak je to skoro se vším.

Podepište petici, aby farmaceutické koncerny, jako je například americký Merck Sharp & Dohme, ukončily trápení koní v Jižní Americe a přestaly spolupracovat s krevními farmami.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

https://actions.sumofus.org/a/pferde-merck-de

Jan Běhůnek, homatrapie.cz

Zdroj: http://www.watergate.tv/2017/03/27/volker-hahn-pferde-blut-blutfarm/