Nastal čas začít připravovat odchod Česka z EU, říká Václav Klaus. Odmítá dosidlování Česka cizinci

Nastal čas začít připravovat Českou republiku na odchod z Evropské unie, je to jediná cesta, jak „udržet a zachránit náš stát”, prohlásil bývalý český prezident Václav Klaus. Rozhořčilo jej řízení, které s Českou republikou a visegrádskými zeměmi zahájila Evropská komise kvůli povinným kvótám pro přijímání migrantů. „Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli takzvanému nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti,” uvedl Klaus za Institut Václava Klause v dnešním prohlášení s tím, že EU pouze ukazuje, jaké má s Českem úmysly a jak chabé je zde naše postavení.

Exprezident Klaus důrazně odmítá záměr povinně dosidlovat území Česka cizinci a nechce dopustit, aby se Česko stalo multikulturní společností nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme ve Francii či Velké Británii. „A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus. Odmítáme argument, že musíme ‚být u toho‘, že musíme ‚být přítomni‘ rozhodování, že musíme být v tak zvaném ‚tvrdém jádru‘ unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme,” uvedl Klaus s tím, že v EU je hlas ČR ignorován. Nerozhoduje se podle nás, rozhoduje se o nás.

„Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit,” dodal Václav Klaus.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Zdroj: http://institutvk.cz/clanky/914.html