Našlo Německo konečně recept proti sexuálnímu násilí ze strany imigrantů? Ženy v Kolíně nad Rýnem budou nosit náramek s nápisem Respekt

Mnozí ještě mají v paměti obrázky a titulky z novin ze silvestrovské noci z roku 2015. Tehdy před nádražím v Kolíně nad Rýnem stovky žen sexuálně obtěžovalo téměř 1000 afrických imigrantů.

Aby se takové případy neopakovaly, město a policie od té doby na Silvestra posílily bezpečnostní opatření. Na letošní rok se spustila bezpečnostní kampaň, která vyvolala velké rozčarování. Každý návštěvník na znamení vzájemného respektu obdrží gumový náramek.

Na sociálních sítích tato bezpečnostní akce s náramkem příliš nadšení nevyvolala. „Odstup na délku ruky a náramek barevné republiky. To si na čelo rovnou napište vyhlášení bankrotu. Co to má znamenat?“ ptá se jeden uživatel. Jiný napsal sarkastickou poznámku: „Díky Bohu! Spása přichází v podobě náramku. Stačí ho zdvihnout a potenciální útočník si okamžitě dá distanc.“

Jeho tweet odkazuje na prohlášení, které tehdy učinila kolínská starostka Henriette Rekerová. Na tiskové konferenci ohledně sexuálních útoků během silvestrovské noci starostka odpověděla na otázku, jak se samotná žena může lépe ochránit: „Vždy je tady možnost, jak zachovat určitou vzdálenost, která je větší než délka paže.“

Stejně jako v předchozím roce, i letos na Silvestra bude v okolí kolínské katedrály zóna bez petard. „Bezpečnostní a policejní orgány v tento večer v centru Kolína nad Rýnem výrazně zvýší svou přítomnost,“ uvedla ve svém prohlášení policie. Na veřejných prostranstvích budou větší bezpečnost poskytovat další osvětlovací systémy a videokamery. Již na přelomu roku 2016/17 policie v Kolíně nad Rýnem zpřísnila svou bezpečnostní koncepci.

O silvestrovské noci v roce 2015 pachatelé ze severní Afriky na hlavním vlakovém nádraží v Kolíně provedli masivní sexuální útoky a krádeže. Policie většinu útoků nemohla zastavit a obětem nepomohla. Německá média a vládní činitelé se pokoušeli celou věc dlouho ututlat. Podmínky na hlavním nádraží byly chaotické a oběti často nemohly identifikovat pachatele. Celkem bylo podáno 1222 trestních oznámení, v červenci 2016 padly první rozsudky. Incidenty vyvolaly celoevropskou debatu o zacházení s delikventními uprchlíky.

Zbývá už jen jednoduchá otázka: Je gumový náramek na ruce během přepadení dostatečná ochrana?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.krone.at/603465