Náckům vstup zakázán. Aneb kdo volil Trumpa, nesmí do restaurace

Bezprostředně po výsledcích amerických voleb jsme všude slýchali, jak se lidé v některých výhradně „liberálních“ státech v USA, zejména v Kalifornii, pustili do ulic a jali se proti demokraticky zvolenému prezidentu protestovat, a u toho zapálit výlohu či dvě, aby byl oheň pobouření zřetelný.

O zjevném pokrytectví některých zklamaných voličů už jsme psali, a je to téma veskrze dobře pokryté, takže se tím netřeba dlouho zdržovat. Bylo úsměvné, jak před volbami někteří voliči Hillary Clintonové prohlašovali na sociálních sítích, že až jejich kandidátka vyhraje, vzteklí a primitivní trumpovci vyrazí do ulic a rozpoutají občanskou válku. Nakonec se ovšem ukázalo, že apel na svobodu projevu či názoru platí jen do té doby, dokud se svobodně projevujete pro „správnou“ stranu. V jednu chvíli se pobouření dostalo až na takovou úroveň, že se na internetu strhla diskuse o možném odtržení Kalifornie a přilehlého území od Spojených států.

Někteří „liberálové“, ačkoliv se mi příčí je tak nazývat, neboť liberální hodnoty vycházejí zejména ze svobody projevu, názoru a dále i voleb a dalších stavebních kamenů liberalismu, ukazují zoubky ještě dnes.

Například restaurace Café 8 ½ v Honolulu, hlavním městě exotického amerického státečku Havaj, byla na Yelpu, serveru, který slouží ke komentování a hodnocení restaurací ve všech směrech, velice oblíbená. Veskrze kladné ohlasy se nyní začaly mixovat s rozporuplnými až silně negativními, a to pro svou novou „politiku“. Majitelé totiž vyvěsili na dveře následující sdělení: „Pokud jste hlasovali pro Trumpa, nemůžete tady jíst! Náckům vstup zakázán.“ Fotografie této vyhlášky se začaly hromadit na internetu, například na serveru FoxNews.com, a také je to pyšně vyvěšené na zdi facebookové stránky zmíněné restaurace. Co to vypovídá o inteligenci majitelů, necháme na uvážení laskavého čtenáře.

Zajímavé je však srovnání s říjnovým případem z Oregonu, kde se odehrála právní bitva mezi lesbickým párem a křesťanskou pekárnou, která pro pár odmítla upéct svatební dort. Informovaly o tom CNN News a strhla se vlna kontroverze. Je předmětem diskuse, jestli je v právu pekárny péct, pro koho chce, anebo zda se jedná o potlačování práv a svobod, nicméně rádio Christian Broadcasting Network oznámilo, že už samotná právní bitva pekárnu značně poškodila.

Stejně tak může dojít k poškození pověsti restaurace v Honolulu. Zatímco ale majitelé oregonské pekárny Aaron a Melissa Kleinovi čelí tučné pokutě 135 000 dolarů, restaurace v Honolulu pouze nevoli zákazníků.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího za skvělou cenu.

Stačí-li vám čtení našeho webového magazínu, můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem v libovolné výši. Moc nám to pomůže.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: http://www.thegatewaypundit.com/2016/12/hawaiian-restaurant-bans-people-voted-trump/

Diskuze

NEZAPOMEŇTE ČÍST

USA přiznaly, že v Sýrii používají munici s ochuzeným uranem

Jen měsíce poté, co Pentagon ujistil svět, že nebude vysoce kontroverzní typ munice, který – pokud rovnou nezabije – způsobuje dlouhodobé zdravotní komplikace, americké letectvo...
video

Záhadné krápníkové kruhy ve Francii byly postaveny už před 175 000 lety. Mnohem dřív, než přišli Homo Sapiens

Kruhové „stavby”, které byly nalezeny hluboko v jeskyni na území dnešní Francie v 90. letech minulého století, odkryly své tajemství. Skupina vědců se sem...

Vladimir Putin: Ukrajinu řídí Spojené státy. To nemá ani pět vlastních lidí schopných vládnout?

„To, co se děje nyní na Ukrajině, je plivnutím do tváře Ukrajincům. Ukrajina je řízena z vnějšku. Ostatně třeba Michaila Saakašviliho dosadily do role oděského...

Stává se Rusko novou biopotravinovou velmocí uprostřed „chemické války“?

Vypukne válka? Obava, která v posledních měsících a letech napohled nečekaně zaměstnává většinu dlouhodobě ukolébávané veřejnosti nejen v naší zemi. Jenže: ve válce už...

V Egyptě byly zřejmě nalezeny pyramidy větší než v Gíze. Proč se jich vědci bojí?

Když amatérská americká archeoložka Angela Micolová objevila při zkoumání satelitních snímků na virtuální zeměkouli Google Earth obrovské a zvláštní útvary připomínající hromady písku, při...

NEJEN WEB, ALE TAKÉ JEDINEČNÝ TIŠTĚNÝ ČASOPIS

Takový, jaký nemá v Česku obdoby. Kvalitní obsah najdete i na webu, ale ty pravé čtenářské orgie zažijete teprve v našem měsíčníku, ať už v tištěné nebo digitální verzi. Chcete vědět víc?

Více informací

DALŠÍ ČLÁNKY