Náckům vstup zakázán. Aneb kdo volil Trumpa, nesmí do restaurace

Bezprostředně po výsledcích amerických voleb jsme všude slýchali, jak se lidé v některých výhradně „liberálních“ státech v USA, zejména v Kalifornii, pustili do ulic a jali se proti demokraticky zvolenému prezidentu protestovat, a u toho zapálit výlohu či dvě, aby byl oheň pobouření zřetelný.

O zjevném pokrytectví některých zklamaných voličů už jsme psali, a je to téma veskrze dobře pokryté, takže se tím netřeba dlouho zdržovat. Bylo úsměvné, jak před volbami někteří voliči Hillary Clintonové prohlašovali na sociálních sítích, že až jejich kandidátka vyhraje, vzteklí a primitivní trumpovci vyrazí do ulic a rozpoutají občanskou válku. Nakonec se ovšem ukázalo, že apel na svobodu projevu či názoru platí jen do té doby, dokud se svobodně projevujete pro „správnou“ stranu. V jednu chvíli se pobouření dostalo až na takovou úroveň, že se na internetu strhla diskuse o možném odtržení Kalifornie a přilehlého území od Spojených států.

Někteří „liberálové“, ačkoliv se mi příčí je tak nazývat, neboť liberální hodnoty vycházejí zejména ze svobody projevu, názoru a dále i voleb a dalších stavebních kamenů liberalismu, ukazují zoubky ještě dnes.

Například restaurace Café 8 ½ v Honolulu, hlavním městě exotického amerického státečku Havaj, byla na Yelpu, serveru, který slouží ke komentování a hodnocení restaurací ve všech směrech, velice oblíbená. Veskrze kladné ohlasy se nyní začaly mixovat s rozporuplnými až silně negativními, a to pro svou novou „politiku“. Majitelé totiž vyvěsili na dveře následující sdělení: „Pokud jste hlasovali pro Trumpa, nemůžete tady jíst! Náckům vstup zakázán.“ Fotografie této vyhlášky se začaly hromadit na internetu, například na serveru FoxNews.com, a také je to pyšně vyvěšené na zdi facebookové stránky zmíněné restaurace. Co to vypovídá o inteligenci majitelů, necháme na uvážení laskavého čtenáře.

Zajímavé je však srovnání s říjnovým případem z Oregonu, kde se odehrála právní bitva mezi lesbickým párem a křesťanskou pekárnou, která pro pár odmítla upéct svatební dort. Informovaly o tom CNN News a strhla se vlna kontroverze. Je předmětem diskuse, jestli je v právu pekárny péct, pro koho chce, anebo zda se jedná o potlačování práv a svobod, nicméně rádio Christian Broadcasting Network oznámilo, že už samotná právní bitva pekárnu značně poškodila.

Stejně tak může dojít k poškození pověsti restaurace v Honolulu. Zatímco ale majitelé oregonské pekárny Aaron a Melissa Kleinovi čelí tučné pokutě 135 000 dolarů, restaurace v Honolulu pouze nevoli zákazníků.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího za skvělou cenu.

Stačí-li vám čtení našeho webového magazínu, můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem v libovolné výši. Moc nám to pomůže.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: http://www.thegatewaypundit.com/2016/12/hawaiian-restaurant-bans-people-voted-trump/

Diskuze

NEZAPOMEŇTE ČÍST

Balíček čísel Šifry 2015

Chcete se dozvědět to, co se v médiích nepíše? Toužíte si přečíst něco, co vám otevře nové obzory?Nebojíte se podívat realitě do očí? Rádi...

(Ne)bezpečný sex? Jaké problémy hrozí ženám užívajícím hormonální antikoncepci?

Píše se rok 2008 a já čekám u své gynekoložky. Kolem sedí ženy různého věku a většina z nich už tuší, co je za...
video

Video: Pravda o ISIS a jeho zákulisí ve dvanácti minutách

Americký cenami ověnčený novinář Benn Swann jednoduše, přehledně a přesně natočil skutečný příběh uměle vytvořené teroristické organizace Islámský stát, kterou nám média předkládají jako...

Řekni, kde ty ryby jsou

  Záliba ve zdravé výživě spočívající v konzumaci mořských plodů má svoji odvrácenou stranu. Lidstvo jich už totiž snědlo celá moře a zkáza oceánů nabírá tragických...

Solisova střelnice: Bumerang do tváře teroristických sponzorů

Politolog Daniel Solis ve svém aktuálním článku pro Šifru zpočátku listopadu předvídal, že se v Paříži brzy něco semele, a analyzoval situaci tak přesně, až...

NEJEN WEB, ALE TAKÉ JEDINEČNÝ TIŠTĚNÝ ČASOPIS

Takový, jaký nemá v Česku obdoby. Kvalitní obsah najdete i na webu, ale ty pravé čtenářské orgie zažijete teprve v našem měsíčníku, ať už v tištěné nebo digitální verzi. Chcete vědět víc?

Více informací

DALŠÍ ČLÁNKY