Náckům vstup zakázán. Aneb kdo volil Trumpa, nesmí do restaurace

Bezprostředně po výsledcích amerických voleb jsme všude slýchali, jak se lidé v některých výhradně „liberálních“ státech v USA, zejména v Kalifornii, pustili do ulic a jali se proti demokraticky zvolenému prezidentu protestovat, a u toho zapálit výlohu či dvě, aby byl oheň pobouření zřetelný.

O zjevném pokrytectví některých zklamaných voličů už jsme psali, a je to téma veskrze dobře pokryté, takže se tím netřeba dlouho zdržovat. Bylo úsměvné, jak před volbami někteří voliči Hillary Clintonové prohlašovali na sociálních sítích, že až jejich kandidátka vyhraje, vzteklí a primitivní trumpovci vyrazí do ulic a rozpoutají občanskou válku. Nakonec se ovšem ukázalo, že apel na svobodu projevu či názoru platí jen do té doby, dokud se svobodně projevujete pro „správnou“ stranu. V jednu chvíli se pobouření dostalo až na takovou úroveň, že se na internetu strhla diskuse o možném odtržení Kalifornie a přilehlého území od Spojených států.

Někteří „liberálové“, ačkoliv se mi příčí je tak nazývat, neboť liberální hodnoty vycházejí zejména ze svobody projevu, názoru a dále i voleb a dalších stavebních kamenů liberalismu, ukazují zoubky ještě dnes.

Například restaurace Café 8 ½ v Honolulu, hlavním městě exotického amerického státečku Havaj, byla na Yelpu, serveru, který slouží ke komentování a hodnocení restaurací ve všech směrech, velice oblíbená. Veskrze kladné ohlasy se nyní začaly mixovat s rozporuplnými až silně negativními, a to pro svou novou „politiku“. Majitelé totiž vyvěsili na dveře následující sdělení: „Pokud jste hlasovali pro Trumpa, nemůžete tady jíst! Náckům vstup zakázán.“ Fotografie této vyhlášky se začaly hromadit na internetu, například na serveru FoxNews.com, a také je to pyšně vyvěšené na zdi facebookové stránky zmíněné restaurace. Co to vypovídá o inteligenci majitelů, necháme na uvážení laskavého čtenáře.

Zajímavé je však srovnání s říjnovým případem z Oregonu, kde se odehrála právní bitva mezi lesbickým párem a křesťanskou pekárnou, která pro pár odmítla upéct svatební dort. Informovaly o tom CNN News a strhla se vlna kontroverze. Je předmětem diskuse, jestli je v právu pekárny péct, pro koho chce, anebo zda se jedná o potlačování práv a svobod, nicméně rádio Christian Broadcasting Network oznámilo, že už samotná právní bitva pekárnu značně poškodila.

Stejně tak může dojít k poškození pověsti restaurace v Honolulu. Zatímco ale majitelé oregonské pekárny Aaron a Melissa Kleinovi čelí tučné pokutě 135 000 dolarů, restaurace v Honolulu pouze nevoli zákazníků.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího za skvělou cenu.

Stačí-li vám čtení našeho webového magazínu, můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem v libovolné výši. Moc nám to pomůže.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: http://www.thegatewaypundit.com/2016/12/hawaiian-restaurant-bans-people-voted-trump/

Diskuze

NEZAPOMEŇTE ČÍST

Předpověď: K pádu globálního finančního systému nedojde. Navzdory předpovědím.

Gerald Celente z Trends Research Institute nedávno oficiálně vyhlásil předpověď, že do konce tohoto kalendářního roku dojde ke krachu akciových trhů. Celente je jedním...

Chudáci Češi: salámy, klobásy a slanina způsobují podle OSN rakovinu!

Dlouho očekávané vyjádření ze strany Spojených národů je tady – zpracovávané maso ve stylu uzenin napomáhá vzniku rakoviny a podezřelé je z toho i červené...

Ne jenom NSA, stejně špehuje i česká policie!

Česká policie byla nucena po úniku dat z italské hackerské firmy Hacking Team přiznat, že utratila miliony korun za speciální pirátský program, pomocí něhož se...

Reportáž (nejen) o Havlovi a jiných válečnících aneb Odbíjí nám dvanáctá?

 V předchozím čísle Šifra přinesla exkluzivní reportáž z Rhodoského fóra – Dialogu civilizací, kde mluvili politici, akademici či představitelé neziskových organizací z více než 60 zemí...

Soros financuje velký odboj proti Trumpovi. Se svými kumpány si chce „vzít zpátky svou moc“

George Soros a jeho bohatí kamarádi, kteří na kampaň Hillary Clintonové přispěli miliony dolarů, se setkali ve Washingtonu na třídenní uzavřené schůzi, aby své...

NEJEN WEB, ALE TAKÉ JEDINEČNÝ TIŠTĚNÝ ČASOPIS

Takový, jaký nemá v Česku obdoby. Kvalitní obsah najdete i na webu, ale ty pravé čtenářské orgie zažijete teprve v našem měsíčníku, ať už v tištěné nebo digitální verzi. Chcete vědět víc?

Více informací

DALŠÍ ČLÁNKY