Muž, který se před 35 lety pokusil zabít tehdejšího prezidenta Ronalda Reagana, se podle všeho měl vyléčit ze své nepříčetnosti a být již plně způsobilým občanem. Jeho tehdejší pokus o vraždu s šesti ranami z .22 revolveru  vyústil ve zranění policisty jménem Thomas Delahanty a agenta tajných služeb Timothyho McCarthyho a skoro ve smrt tiskového mluvčího Jamese Bradyho. Prezident Ronald Reagan byl též jen zraněn.

Na počátku roku 2009 se Johnu Hinckleymu – téměř úspěšnému atentátníkovi – dostalo možnosti navštěvovat svou matku. 2 roky předtím žádal o stejnou věc, ale dočkal se zamítnutí.

Během dalších sedmi let se jeho návštěvy za matkou prodloužily na osm sedmnáctidenních návštěv. V roce 2011 forenzní psycholog v nemocnici St. Elizabeth, kde byl útočník léčený pro své údajné šílenství, vypověděl, že pan Hinckley se ze svého stavu zotavil již natolik, že nepředstavuje žádné okamžité nebezpečí pro ostatní.

Byl pokus o zabití Ronalda Reagana činem osamělého šílence, nebo byly v pozadí temné politické síly? Foto Wikimedia Commons
Byl pokus o zabití Ronalda Reagana činem osamělého šílence, nebo byly v pozadí jako obvykle temné politické síly? Foto Wikimedia Commons

Nyní ale vládní psychiatrická nemocnice znovu navrhla Hinckleymu svobodu a pověřený soudce Paul L. Friedman tentokrát odsouhlasil, že Hinckley je skutečně již zdravý a 5. srpna může nemocnici opustit. Friedman byl jmenován do funkce prezidentem Billem Clintonem a od té doby se stihl „proslavit“ ohýbáním práva při pomáhání prezidentu Obamovi spasit jeho zdravotnickou reformu.

„Pan Hinckley je klinicky připravený přejít do plnohodnotné domácí péče,“ napsal Friedman. Dále také napsal, že „všichni experti i poskytovatelé zdravotní péče“, kteří vypověděli a shodli se na tom, že problémy pana Hinckleyho – tedy hluboké deprese a psychotická porucha – „jsou na dlouhodobém a úplném ústupu po dobu více než dvaceti let“.

CHCETE NAVŠTÍVIT ZDARMA CELODENNÍ PRAŽSKOU AKCI DAVIDA ICKEA V RÁMCI TURNÉ CELOSVĚTOVÉHO PROBUZENÍ? ŠIFRA PRO VÁS PŘIPRAVILA JEDINEČNOU AKCI.

Po celou dobu byl John Hinckley podle oficiální verze vyšinutý atentátník, nyní bychom zase měli věřit tomu, že už zčistajasna není psychopat. Anebo pravda leží někde úplně jinde? Málo se například mluvilo po celá ta léta o tom, že je John Hinckley zrovinka náhodou také syn velice důležité texaské „ropné“ rodiny. Jeho otec, rovněž John, byl významným podporovatelem prezidentské kampaně George H. Bushe v 80. letech a tyto dvě rodiny se dlouhodobě přátelily. Ve stejný den, kdy se údajně Hinckley pokusil o útok, měl jeho bratr Scott se svou manželkou naplánovanou večeři s Neilem Bushem, synem tehdejšího viceprezidenta. Zajímavý článek na americkém politickém serveru regated.com s názvem Atentátník na Reagana propuštěn Clintonem jmenovaným soudcem podotýká, že kdyby tehdy Reagan při atentátu opravdu zemřel, Bush starší by se stal okamžitě prezidentem.

Náhody? Možná… Když se ale ohlédneme 15 let zpátky, konkrétně na datum z 11. září 2001, seznáme, že podobná náhoda v souvislosti s Bushovou rodinou není rozhodně první. Bushové totiž čile obchodovali a přátelili se s rodinou jiného chlapíka, který měl mít podle oficiálního výkladu historie na svědomí teroristické útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku a Pentagon – Usámy bin Ládina. Nutno dodat, že této historce už dnes nevěří většina světové veřejnosti, protože je prostě až příliš stupidní. Jakmile jsou někde Bushové, je zkrátka třeba se mít na pozoru.

PŘEČTĚTE SI VŠECHNA ČÍSLA MĚSÍČNÍKU ŠIFRA V DIGITÁLNÍ VERZI, KTERÁ DOSUD VYŠLA A BUDOU VYCHÁZET V NÁSLEDUJÍCÍCH ŠESTI MĚSÍCÍCH, ZA POUHÝCH 260 KČ!

Hinckleyho údajná psychická nemoc měla podle análů začít s filmem z roku 1976 „Taxi Driver“, u něhož měl navázat nezdravý vztah k herečce Jodie Fosterové. Ve filmu postava, kterou hrál Robert De Niro, připravuje též atentát na prezidentského kandidáta. Hinckley se poté přestěhoval do Connecticutu a začal Jodie Fosterovou stalkovat, a dokonce se i zúčastnil hodin tvůrčího psaní, aby ji pak zanechával psaníčka a básničky.

Hinckley se poté začal více a více vtělovat do fiktivní postavy ze zmíněného filmu, nosit stejné oblečení a podobně. Nalezl pak nezdravou fascinaci ve zbraních, jal si psát deník, vše podle osudového snímku. V Americe je zřejmě možné všechno. Jako ve filmu.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: https://regated.com/2016/07/insane-presidential-assassin-now-sane-soon-fully-released/

Diskuze

NEZAPOMEŇTE ČÍST

Bavorsko už nezvládá uprchlíky. Místní premiér dal Merkelové ultimátum

Bavorský premiér Horst Seehofer, který je zároveň hlavou CSU (Křesťanko-sociální unie), tedy sesterské strany vládnoucí CDU Angely Merkelové, dal spolkové kancléřce ultimátum: jestli během...

Letiště v Indii jako první na světě běží kompletně na solární energii. Proč to nejde i jinde?

Kóčinské Mezinárodní letiště v malém svazovém státě Kérala v jižní Indii přistoupilo na zajímavou, pro někoho radikální změnu. Na podzim roku 2015 město Kóčin oznámilo, že...

Keanu Reeves: Žijte každý den tak, jako kdyby byl váš poslední

Keanua Reavese asi všichni znáte. Například jeho Neo ve slavné a přelomové filmové trilogii Matrix patří přesně mezi ty role, kterým se říká nezapomenutelné....

Vítězství včelařů: soud zakázal používání insekticidu decimujícího americká včelstva

Americký odvolací soud v San Francisku 10. září rozhodl, že federální regulátoři chybovali, když povolili uvést na trh insekticid vyráběný firmou Dow Agro Sciences, a...

Severní Korea nedopatřením ukázala celý obsah tamního internetu. Má pouhých 28 webových stránek

Od září by se ve slovním spojení „severokorejský internet“ měly začít psát uvozovky. S internetem, jak ho známe my, toho totiž nemá moc společného. Že...

NEJEN WEB, ALE TAKÉ JEDINEČNÝ TIŠTĚNÝ ČASOPIS

Takový, jaký nemá v Česku obdoby. Kvalitní obsah najdete i na webu, ale ty pravé čtenářské orgie zažijete teprve v našem měsíčníku, ať už v tištěné nebo digitální verzi. Chcete vědět víc?

Více informací

DALŠÍ ČLÁNKY