Muž, který se před 35 lety pokusil zabít tehdejšího prezidenta Ronalda Reagana, se podle všeho měl vyléčit ze své nepříčetnosti a být již plně způsobilým občanem. Jeho tehdejší pokus o vraždu s šesti ranami z .22 revolveru  vyústil ve zranění policisty jménem Thomas Delahanty a agenta tajných služeb Timothyho McCarthyho a skoro ve smrt tiskového mluvčího Jamese Bradyho. Prezident Ronald Reagan byl též jen zraněn.

Na počátku roku 2009 se Johnu Hinckleymu – téměř úspěšnému atentátníkovi – dostalo možnosti navštěvovat svou matku. 2 roky předtím žádal o stejnou věc, ale dočkal se zamítnutí.

Během dalších sedmi let se jeho návštěvy za matkou prodloužily na osm sedmnáctidenních návštěv. V roce 2011 forenzní psycholog v nemocnici St. Elizabeth, kde byl útočník léčený pro své údajné šílenství, vypověděl, že pan Hinckley se ze svého stavu zotavil již natolik, že nepředstavuje žádné okamžité nebezpečí pro ostatní.

Byl pokus o zabití Ronalda Reagana činem osamělého šílence, nebo byly v pozadí temné politické síly? Foto Wikimedia Commons
Byl pokus o zabití Ronalda Reagana činem osamělého šílence, nebo byly v pozadí jako obvykle temné politické síly? Foto Wikimedia Commons

Nyní ale vládní psychiatrická nemocnice znovu navrhla Hinckleymu svobodu a pověřený soudce Paul L. Friedman tentokrát odsouhlasil, že Hinckley je skutečně již zdravý a 5. srpna může nemocnici opustit. Friedman byl jmenován do funkce prezidentem Billem Clintonem a od té doby se stihl „proslavit“ ohýbáním práva při pomáhání prezidentu Obamovi spasit jeho zdravotnickou reformu.

„Pan Hinckley je klinicky připravený přejít do plnohodnotné domácí péče,“ napsal Friedman. Dále také napsal, že „všichni experti i poskytovatelé zdravotní péče“, kteří vypověděli a shodli se na tom, že problémy pana Hinckleyho – tedy hluboké deprese a psychotická porucha – „jsou na dlouhodobém a úplném ústupu po dobu více než dvaceti let“.

CHCETE NAVŠTÍVIT ZDARMA CELODENNÍ PRAŽSKOU AKCI DAVIDA ICKEA V RÁMCI TURNÉ CELOSVĚTOVÉHO PROBUZENÍ? ŠIFRA PRO VÁS PŘIPRAVILA JEDINEČNOU AKCI.

Po celou dobu byl John Hinckley podle oficiální verze vyšinutý atentátník, nyní bychom zase měli věřit tomu, že už zčistajasna není psychopat. Anebo pravda leží někde úplně jinde? Málo se například mluvilo po celá ta léta o tom, že je John Hinckley zrovinka náhodou také syn velice důležité texaské „ropné“ rodiny. Jeho otec, rovněž John, byl významným podporovatelem prezidentské kampaně George H. Bushe v 80. letech a tyto dvě rodiny se dlouhodobě přátelily. Ve stejný den, kdy se údajně Hinckley pokusil o útok, měl jeho bratr Scott se svou manželkou naplánovanou večeři s Neilem Bushem, synem tehdejšího viceprezidenta. Zajímavý článek na americkém politickém serveru regated.com s názvem Atentátník na Reagana propuštěn Clintonem jmenovaným soudcem podotýká, že kdyby tehdy Reagan při atentátu opravdu zemřel, Bush starší by se stal okamžitě prezidentem.

Náhody? Možná… Když se ale ohlédneme 15 let zpátky, konkrétně na datum z 11. září 2001, seznáme, že podobná náhoda v souvislosti s Bushovou rodinou není rozhodně první. Bushové totiž čile obchodovali a přátelili se s rodinou jiného chlapíka, který měl mít podle oficiálního výkladu historie na svědomí teroristické útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku a Pentagon – Usámy bin Ládina. Nutno dodat, že této historce už dnes nevěří většina světové veřejnosti, protože je prostě až příliš stupidní. Jakmile jsou někde Bushové, je zkrátka třeba se mít na pozoru.

Regenračné centrum

PŘEČTĚTE SI VŠECHNA ČÍSLA MĚSÍČNÍKU ŠIFRA V DIGITÁLNÍ VERZI, KTERÁ DOSUD VYŠLA A BUDOU VYCHÁZET V NÁSLEDUJÍCÍCH ŠESTI MĚSÍCÍCH, ZA POUHÝCH 260 KČ!

Hinckleyho údajná psychická nemoc měla podle análů začít s filmem z roku 1976 „Taxi Driver“, u něhož měl navázat nezdravý vztah k herečce Jodie Fosterové. Ve filmu postava, kterou hrál Robert De Niro, připravuje též atentát na prezidentského kandidáta. Hinckley se poté přestěhoval do Connecticutu a začal Jodie Fosterovou stalkovat, a dokonce se i zúčastnil hodin tvůrčího psaní, aby ji pak zanechával psaníčka a básničky.

Regenračné centrum

Hinckley se poté začal více a více vtělovat do fiktivní postavy ze zmíněného filmu, nosit stejné oblečení a podobně. Nalezl pak nezdravou fascinaci ve zbraních, jal si psát deník, vše podle osudového snímku. V Americe je zřejmě možné všechno. Jako ve filmu.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: https://regated.com/2016/07/insane-presidential-assassin-now-sane-soon-fully-released/