Video: Německo přiznává, že skutečný počet uprchlíků je mnohem vyšší. Až uvidíte tyto záběry, pochopíte proč

Pokud nápor běženců zůstane tak silný jako dosud, přijde jich do konce roku do Německa nikoli 1,5 milionu, jak předpovídaly nejvyšší odhady, ale 2 miliony. Oficiálně. Skutečná čísla jsou ale mnohem vyšší, přiznává ministr vnitra.

Deník Právo přinesl velice zajímavé informace ohledně uprchlické „krize“ v Německu, které listu Augsburger Allgemeine poskytl Oliver Platzer, mluvčí bavorského ministerstva vnitra. Jen od počátku letošního září do poloviny listopadu zaregistrovala spolková a bavorská policie celkem 456 tisíc přistěhovalců.

Denně do Německa pronikne až 10 000 běženců (video nahoře zachycuje takový standardní průchod přes rakouskou hranici), problém ovšem je, že to nikdo neví přesně. Ani přibližně. Oficiální registrační systémy vykazují výrazně nižší čísla – jednak kvůli tomu, že se prý evidence zpožďuje, ale hlavně proto, že se mnozí běženci odmítají zaregistrovat. Tím ale ztrácejí nárok na sociální příspěvky. Nabízí se tak otázka, jak mohou tito lidé v Německu přežít. Mají snad jiné příjmy? Třeba v dolarech a iPhonech, jak spekulovala mnohá alternativní média?

Centrální systém EASY vykazoval počátkem listopadu podle spolkového ministerstva vnitra za letošek 770 166 migrantů. Do konce října obdržel Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) 362 153 žádostí o azyl.

Spolkové ministerstvo vnitra podle svého šéfa Thomase de Maiziera (CDU) má k dispozici odhad, kolik neregistrovaných utečenců se nyní v Německu zdržuje. Na žádost týdeníku Focus však ministerstvo odmítlo toto číslo uvést. Důvod? „Není to číslo, na němž byste mohli stavět zpravodajství,“ zdůvodnil mluvčí ministerstva. Jinými slovy, ministr se zřejmě bojí, že kdyby veřejnost tušila, kolik běženců je v zemi doopravdy, mohla by se ještě víc vyděsit.

Nejistota v počtu neregistrovaných přistěhovalců vede i k sílící nejistotě mezi poslanci vládních konzervativců CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Právo informovalo rovněž o příhodě, které si všiml poslanec Klaus-Peter Wilsch (CDU) ve svém volebním obvodu v záchytném středisku pro běžence, kam v noci dorazilo 165 ještě nezaregistrovaných migrantů. „Ráno jich ve třech tělocvičnách nezůstalo víc než 40. Zbytek se rozptýlil neznámo kam,“ upozornil.

Takže nikdo neví, kolik lidí se po Německu pohybuje (jen že jich je násobně víc, než se říká, přičemž ministr radši ani nechce povědět kolik), kde se pohybují, z čeho žijí a co tam dělají.

Mnohá západní média a politici včetně těch našich ale přesně vědí, že žádné nebezpečí nehrozí, teroristické útoky v Paříži s uprchlickou vlnou nesouvisí a každý, komu se nepozdává tento způsob nelegální a precizně organizované migrace, je xenofob nebo extremista. Níže se můžete podívat ještě na jedno video, jak se dostávají migranti do Německa. Abyste pochopili, že není čeho se bát. Protože žádná válka není a tohle všechno je úplně normální.

Chcete se zaregistrovat? Není třeba…

Milan Vidlák

Zdroj