První festival MILUJ SVŮJ ŽIVOT se konal už v červenci roku 1999, tedy v době, kdy tady akce takového typu teprve začínaly a „duchovno“ bylo disciplínou notně exotickou. Po prvních letních festivalech konaných v Rokycanech se postupem času akce přesunuly postupně do Plzně a poté, s rostoucími nároky na prostory, i do Prahy. Každý festival vždy zabírá široké spektrum témat z oblasti zdravého životního stylu, ezoteriky, alternativní i klasické medicíny a léčitelství. Jde o třídenní akci určenou jak pro návštěvníky, kteří se o tyto obory zajímají cíleně, tak i pro ty, kteří teprve hledají nějakou inspiraci, směr či odpověď.

Základní filozofií festivalu je soustředit na jedno místo nabídku těchto směrů a stylů, umožnit jim vedle sebe působit, a nabídnout tak návštěvníkům co nejširší výběr. Ukázat, že všechny tyto metody tu nejsou proto, aby si konkurovaly, ale aby pomáhaly lidem zlepšit život. Nejde o to, která metoda je „lepší“ a která „horší“, ale o to, že každému člověku aktuálně prospívá a zajímá ho něco trochu jiného. Proto zde dostává možnost poznat, vybrat si a „ochutnat“ z tohoto nepřeberného množství a možností to, co vyhovuje právě jemu. Množství nabízených programů je takové, že není možné ani účelné chtít stihnout všechny akce z nabídky. Je už vždy na každém a na jeho intuici nebo omentálním rozpoložení, aby si vybral to, co právě v tuto chvíli potřebuje.

Během tří dnů se představí souběžně na 150 účinkujících a lektorů z ČR a ze zahraničí. Přednášky, zážitkové programy, koncerty, cvičení, besedy a další programy z oblasti ezoteriky, alternativního léčení a rozvoje osobnosti probíhají vždy denně od 10.00 do 21.00. Pokud chce někdo věnovat víc času cíleně jen určitému tématu, tak právě pro něj jsou určeny Intenzivní pracovní dílny. Ty nabízejí větší prostor ke zvládnutí dané problematiky než samotné přednášky, jejich předností je hlavně možnost praktické výuky a více času na individuální práci každého účastníka. A protože se snažíme vyhovět požadavkům a nárokům našich návštěvníků, nabízíme v rámci festivalu nově i další samostatné programy, jako Program pro rodiče a děti, Dny s makrobiotikou nebo s raw stravou, kdy na návštěvníky čekají po celý den tematické přednášky, ochutnávky a novinky cíleně soustředěné do jednoho prostoru.

Foto Miluj svůj život

Kromě toho zde můžete navštívit také prodejní výstavu, která nabízí nepřeberné množství produktů a výrobků, jen těžko dostupných v běžných obchodech. Součástí jsou též vyhledávané poradny alternativní a klasické medicíny, jako výklad karet, čtení z ruky, masáže, diagnostika, automatická kresba, frekvenční terapie… Na výstavě rovněž najdete čajovnu a stánky, jak jinak než se zdravým občerstvením.

A na co se můžete těšit? Čeká na vás opět zajímavý a bohatý program, mezi hosty budou například filipínská léčitelka Estela Palaris Orbito, „konopná doktorka“ Jana Budařová, Vadim Šiškin, který představí unikátní ozdravnou Metodu Norbekova, odborník na ájurvédu Bhagwant Singh Sandhu z Indie, peruánský šaman Juan Carlos Pacaya Gomez, objevitel samoléčebného pudu Štefan Zakuťanský nebo léčitel a vizionář Seymour Koblin (USA). Mezi přednášejícími najdete i šéfredaktora vašeho oblíbeného časopisu Šifra Milana Vidláka, který poreferuje o tom, jak probíhá manipulace a propaganda v médiích, jak se mediální realita liší od té skutečné a hlavně jak se v tom všem informačním zmatku vyznat.  

www.festivalmilujsvujzivot.cz