Nicole O’Kellyová prožila pěkný den a nemyslela na nic zlého. S rodinou navštívila Truck-Show a jako vzpomínku na společně strávený den chtěla dvouleté dceři koupit malý dárek. Mladá maminka z Floridy ve Spojených státech koupila růžový plyšový kamion, který se dá použít jako polštář nebo hračka. Růžové vozidlo bylo ozdobené srdíčky a Nicole to připadalo roztomilé. Prostě typická hračka.

Nicole s ním malou holčičku nechala hrát. Ovšem jen do té doby, kdy si starší dcera na kamionu všimla něčeho nápadného. Na hračce je vyobrazené malé srdce, které je schované ve velkém srdci. Takový symbol už někde dcera Nicole viděla. Bylo to v epizodě populárního seriálu Zákon a pořádek, kde tento symbol používali pedofilové.

Matka se okamžitě začala obávat o bezpečnost svého dítěte, a tak zavolala dalším rodičům a hledala bližší informace. Opravdu své dceři koupila hračku s tajným symbolem pro pedofily?

Následně kontaktovala média. „Chtěla jsem odpovědi,“ řekla Nicole pro americkou televizní síť NBC. Na pátrání se podíleli rovněž reportéři z NBC. A jejich závěr? Ano, na hračce její dcery je zvláštní tvar srdce coby tajný symbol pedofilů. „Je to pedofilní symbol,“ potvrdila i Anna Potterová z organizace na ochranu dětí Bivona Child Advocacy Center.

Srdce, které je uvnitř jiného srdce, symbolizuje sexuální vztah mezi dospělým a nezletilou dívkou. V pedofilních kruzích se tento symbol používá jako tajné znamení, aby se dalším členům naznačilo, že dítě je připravené na obchod se sexem. Pro chlapce se používá malý trojúhelník, který je obklopen větším trojúhelníkem. Tyto informace pocházejí z podkladů americké FBI.

Pro Nicole bylo šokující zjistit, že plyšový kamion její dcery byl navržen ve Spojených státech. Odpovědná hračkářská firma Feld Entertainment na případ okamžitě reagovala ve svém prohlášení: „Jsme v šoku. Nic jsme o tom nevěděli.“ Výrobce z trhu hračku stáhl a designér produktu u firmy už také nepracuje. Mluvčí uvedla, že prozkoumají všechny hračky, které tento člověk navrhl.

Není však zřejmé, jakým způsobem se symbol na kamion dostal a jaké vzniká nebezpečí, pokud si s ním hrají děti. Je pochopitelné, že Nicole nechce, aby si její dcera s takovou hračkou hrála. Pozorný čtenář Šifry takový symbol najde v každém větším českém obchodě. Je to logo nejmenované zahraniční firmy, která prodává něco na lízání: totiž zmrzlinu.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroje: http://www.huffingtonpost.de/2016/03/14/mutter-spielzeug-symbol_n_9457034.htmlhttp://www.dailymail.co.uk/news/article-3560069/The-symbols-pedophiles-use-signal-sordid-sexual-preferences-social-media.htmlhttps://wikileaks.org/wiki/FBI_pedophile_symbols