Doopravdy se za neškodným kresleným seriálem pro děti skrývá rasistické poselství? Jeden francouzský autor je o tom vážně přesvědčen. Fanoušci seriálů a filmu často a rádi spřádají různé bizarní, ale také zábavné teorie. Již v minulosti padlo určité podezření, že například studio Disney do kreslených filmů vkládá různá poselství, kterým při pozornějším pohledu porozumí jen dospělí diváci.

Ohledně Šmoulů už nějakou dobu existuje jedna poměrně zlá teorie. Tvrdí totiž, že malé modré bytosti jsou ve skutečnosti rasisté a nacisté. Ve své knize Le Petit Livre Bleu to mimo jiné prohlásil francouzský autor Antoine Buéno.

Pro takové tvrzení ovšem existují určité předpoklady. Jsou u nich dokonce rozeznatelné určité paralely s rasistickým Ku Klux Klanem, protože Šmoulové nosí jednotné bílé uniformní oblečení a na hlavě mají bílé kapuce. Jen jejich vůdce Taťka Šmoula má červené oblečení. Rádi také pochodují v řadách a často tančí okolo ohně.

Jejich největším nepřítelem je Gargamel. On a jeho kočka Azrael mají totiž židovská jména. Čaroděj také odpovídá antisemitskému popisu jako od nacistů. V některých dílech byli někteří Šmoulové nemocní a zčernala jim kůže. Následně se stali agresivní a ostatní zdraví Šmoulové se vůči nim vymezili.

Je rovněž podezřelé, že všichni se až podezřele identifikují se svým pohlavím a chybí zde jakýkoliv zástupce LGBT. V kresleném seriálu též chybí mešita a Šmoulové mají jednotnou barvu kůže, což také není přirozené.

Evropská unie by měla zakročit!

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, časopis Šifra

Zdroj: http://www.chip.de/news/Sind-die-Schluempfe-Nazis-Schlimme-Vorwuerfe-gegen-harmlose-Kinderserie_111887211.html?