Novinář Jim Marrs, který se asi nejvíc proslavil svým dlouhodobým zkoumáním okolností vraždy amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, je po smrti. Podle jeho oficiální facebookové stránky a vyjádření rodiny zemřel ve středu 2. srpna 2017 na infarkt. Bylo mu 73 let.

Rodák z texaského Fort Worthu byl hlavním protagonistou noční rozhlasové show Coast to Coast AM, spolupracoval i s Infowars Alexe Jonese.

Na konci července Jim na svých stránkách oznámil, že si dává pracovní pauzu, protože se potřebuje soustředit na řešení svých zdravotních problémů.

Regenračné centrum

Jim Marrs začínal v texaském deníku Fort Worth Star-Telegram, kde se zaměřoval na kriminální zpravodajství.

Prošel také válkou ve Vietnamu a po návratu psal mimo jiné i o vojenských a vesmírných technologiích. A také o zákulisí světové politiky a o tom, že je všechno docela jinak, než vypadá. Asi nejvíc se proslavil knihou z roku 1989 Crossfire: The Plot That Killed Kennedy (Křížová palba: Spiknutí, které zabilo Kennedyho), která se stala bestsellerem v kategorii literatury faktu žebříčku New York Times a stala se základem filmu JFK od Olivera Stonea v roce 1991; Jim Marrs byl šéfporadcem filmu.

Regenračné centrum

Každého 22. listopadu se účastnil akce spojené s výročím vraždy Kennedyho v Dallasu, kde promlouval k lidem.

Kritizoval ve svých článcích rovněž oficiální verzi událostí, které se odehrály 11. září 2001 a vešly do dějin jako teroristické útoky na Spojené státy americké. Nevyhýbal se ani odhalování souvislostí a zajímavých informací souvisejících se světovou finanční mafií Rockefellerů či Rothschildů, psal o konferenci Bilderberg, a zabýval se i dalšími alternativními výklady světa, například tématy jako UFO či telepatie.

Na rozdíl od některých jeho nepohodlných kolegů, kteří zemřeli na infarkt či podivné sebevraždu (Gary Webb třeba dvěma výstřely do hlavy), se vzhledem k věku i zdravotním potížím snad dá věřit, že zemřel sám od sebe, nikoli s dopomocí.

Jim Marrs byl skutečný novinář a jeden z nejvýznamnějších badatelů, kteří veřejnosti přinášeli zprávy, jež se před ní jiní snažili tajit. Čest jeho památce.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra

Zdroj: http://www.chron.com/news/houston-texas/texas/article/Jim-Marrs-JFK-conspiracy-theory-dead-at-73-11731000.php