Brazílie je jednou ze zemí, kde je nejvyšší počet narozených i nenarozených dětí s mikrocefalií – tedy s menší hlavou, než by měly na svůj věk mít. A to údajně právě kvůli zvláštnímu viru zika, na který doposud nebyl objeven lék či očkování. Důsledkem nakažení pak je předčasné úmrtí dětí nebo mentální postižení v dalším průběhu jejich života.

Zika je obávanou hrozbou, a i když zatím výskyt nákazy není tak rozsáhlý, média již spekulují o možné pandemii. To samozřejmě nemusí nic znamenat, všichni si jistě pamatujeme kampaně farmaceutických firem na ptačí, prasečí a další chřipky či jiné podobné lahůdky, které měly za úkol postrašit lidi a prodat co nejvíc léků a vakcín.

Server The Sleuth Journal nedávno na svých stránkách informoval o dvou důležitých detailech o tomto novém záhadném viru, které si zaslouží pozornost a lidem dost pravděpodobně unikly.

O tom prvním jsme vás už informovali v článku Po stopách tajemného viru zika. Patent vlastní Rockefellerova nadace. Jde o zjištění, že vědci z Rockefellerovy nadace v roce 1947 v Ugandě upravili tehdy neznámý virus a následně s ním prováděli pokusy na zvířatech. Nejsou žádné důkazy o tom, že by Rockefellerovi pracovníci virus rozšířili mezi lidi, nicméně jsou to známí průkopníci v práci s patogeny, viry, bakteriemi, vakcínami a v neposlední řadě i geneticky upravovanými organismy. Společně s Fordovou nadací jsou Rockefellerové i těmi, kdo stáli v samotných počátcích samotné „moderní medicíny“.

Druhý detail je možná ještě o něco závažnější. Zatímco jsme všichni věnovali pozornost médiím a informacím o tom, že virus přenášejí komáři, unikl nám jeden důležitý fakt.

Před šesti měsíci, kdy se virus zika rozmohl a vypukla nová vlna jeho nákazy, vlády v Latinské Americe včetně té brazilské silně propagovaly celostátní kampaň k oslovení těhotných žen. Prosily je, aby se nechaly naočkovat novou vakcínou proti záškrtu, tetanu a pertusi. Novinář Jim Stone přišel se zjištěním, že poruchy činnosti mozku, spojované s virem zika, pravděpodobně souvisí se zavedením této „trojvakcíny“.

Podle něj byla vakcína převzata celosvětově, což by vysvětlovalo tak rapidní nárůst mikrocefalie nejen v Latinské Americe, ale i v Severní Americe a Evropě. Tento argument samozřejmě nutně nepopírá, že by komáři nebyli přenašeči viru způsobujícího zakrnění mozku.

Stone také tvrdí, že se zdá, že mainstreamová média zprávy plánují dopředu. Jinak tomu podle něho nebylo ani v případě předpovídání zika virusu jako zjevné příčiny případů mikrocefalie: „Dále a ještě více důležité je si uvědomit, že některé noviny spustily tuto zprávu týden před tím, než vůbec nemoc propukla. Což znamená, že za tím někdo stojí. Média to pak vypustí ven předpřipravené.“

„Něco dalšího způsobuje dětem vážné poničení mozku, není to jenom nějaká nemoc zika, něco dalšího to zapříčiňuje a hádám, že zika byla účelově stvořena. Zní to strašidelně někoho vinit z toho všeho, zatímco děti i nadále trpí kvůli prenatálnímu očkování těhotných. V několika zemích Latinské Ameriky jsou ženy nabádány, aby vakcínu užily do 22 týdnů těhotenství,“ říká Jim Stone.

Názorně se můžeme opět přesvědčit, že politické propagandě čelíme i dnes. Důvody a jak to celé vlastně je, ukáže asi až čas, ale už teď je jasné, že na prvním místě jsou evidentně peníze a až pak teprve lidské životy. Co byste udělali vy, kdyby vás najednou začal stát všemi dostupnými sdělovacími prostředky přesvědčovat, abyste podstoupili podobnou věc, protože je to pro vaše dobro? Šli byste sami na očkování nebo tam nechali jít své partnerky?

Simona Patelisová

Zdroj