V sobotu večer byla na kulturní festival, který probíhal v umělecké berlínské čtvrti Kreuzberg, přivolána policie. Důvod? V ulici Blücherstrasse byly sexuálně napadány ženy skupinou přistěhovalců. Podle dosavadních informací vše začalo tak, že byla okolo 18.45 sedmnáctiletá dívka se svou osmnáctiletou přítelkyní obklíčena u tanečního pódia zhruba desetičlennou skupinou asi deseti mužů, kteří je osahávali. Obě dívky se pokoušely z obklíčení uvolnit, ale byli násilníky zataženy zpět. Mladší z nich navíc z kapsy u bundy ukradli mobil.

Podivného výjevu, který se odehrával podle stejného scénáře jako sexuální silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem a dalších německých a evropských městech.

Policisté zkoumají, zda onoho večera došlo i k dalším napadením. Po podobných případech masového obtěžování žen v Kolíně nad Rýnem a jinde již ale víme, že policie má nařízeno o těchto věcech informovat co nejméně a neděsit veřejnost, stejně jako úřady a média.

O útocích v Kolíně hlavní média a úřady informovaly až poté, co rozhořčení občané popisovali zvěrstva silvestrovské noci na sociálních sítích a po článku v jedněch regionálních novinách již nebylo možné to, co se děje, cenzurovat. (Na to konto německý ministr spravedlnosti prohlásil, že „německé úřady budou monitorovat sociální sítě v čele s Facebookem a Twitterem a nežádoucí obsah bude do 24 hodin odstraněn“.

„Televizní redaktoři v rozhovoru před vysíláním dávali pokyn, aby hosté nemluvili o uprchlících. Jinak bude rozhovor přerušen,“ stěžoval si v TV pořadu Phoenix-Runde kriminolog Christian Pfeifer, jehož citaci přinesl německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Deník FAZ navíc přiznal: „Platí způsob myšlení, že ,uprchlíci‘ jsou zmiňováni pouze v případě, že se hodí jako idealistická postava v boji proti pravicovým extremistům. To je ale politická perspektiva, nikoli novinářská.“

Některé útoky se přesto dostaly „ven“ i po Silvestru. V západoněmeckém Bornheimu si v lednu opakovaně stěžovaly návštěvnice i pracovnice plaveckého stadiónu na slovní obtěžování ze strany azylantů – v bazénu došlo nejen k opakovaným slovním výpadům, ale i k fyzickým sexuálním útokům. Nejprve došlo k napadení školačky syrskými běženci, poté osmnáctiletý migrant osahával čtyřiapadesátiletou návštěvnici na intimních místech a snažit se ji líbat.

Ke stejnému opatření dospěl Mnichov, jenž se rozhodl rovněž kvůli množícím se sexuálním útokům nevpouštět nikoho z migrantů do centra pro volnočasové aktivity.

Na začátku roku zahýbal Německem i otřesný případ, kdy byl dvacetiletý azylant z Maroka obviněn ze znásilnění a pokusu o vraždu 24leté dívky. Tento násilník byl již předtím zatčen za krádež v Düsseldorfu, načež mu byly odebrány vzorky DNA. Díky nim byl krátce nato dopaden poté, co přizabil mladou ženu u hřbitova v Gelsenkirchenu. Útočník ji přepadl zezadu a mlátil ji až do bezvědomí, načež ji odtáhl na hřbitov a brutálně ji znásilnil.

Regenračné centrum

Místní starosta Frank Baranowski k tomu řekl: „Je obrovská ostuda, že tento obviněný útočník patří mezi ty azylanty, kteří byli jen krátce předtím přivítáni naší zdejší komunitou v Gelsenkirchenu. Je to nejen obrovské pohrdání naší pohostinností, ale i nelidskost.“

Regenračné centrum

Skutečný rozsah kriminality, kterou páchají mužští přistěhovalci, kteří dorazili ilegálně do Německa během současné masivní migrační vlny, je však s největší pravděpodobností výrazně vyšší. O kolik, o tom můžeme jen spekulovat.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

Zdroj