Poté, co v amerických prezidentských volbách „překvapivě“ zvítězil republikán Donald Trump namísto médii i miliardami dolarů od bankéřů a oligarchů tlačené demokratky Hillary Clintonové, nastalo boží dopuštění.

[sociallocker id=“94522″]

Demokraté, kteří označovali Trumpa po celou dobu jako agresivního xenofoba, násilníka, hrubiána a nedemokrata, se vrhli do ulic, kde zapalovali popelnice, rozbíjeli výlohy a nosili transparenty s texty jako „Zabijte Trumpa“. Poražená Clintonová podle svědků z jejího nejbližšího okolí chytla poté, co zjistila, že prohrála, takový amok, že ani nemohla předstoupit před veřejnost a uznat porážku a musela být „utlumena“.

Rozhlasový moderátor Todd Kincannon uvedl, že když si uvědomila, že prezidentské volby prohrála, začala být podle zdrojů z jejího týmu ke svému vlastnímu personálu kampaně „fyzicky násilná“. „Reportér CNN mi řekl, že když začala být Hillary kolem půlnoci fyzicky násilná k Robby Mookovi a Johnu Podestovi, tak musela být nakrátko znehybněna,“ tweetnul Kincannon. Podle Kincannonových informací Hillary propadla „psychotické opilecké zuřivosti,“ a tak jí doktor přidal sedativa.

Slavný spisovatel Ed Klein zase uvedl, že kromě zuřivosti po oznámení výsledků začala neúspěšná kandidátka „neutišitelně brečet a skučet, obviňujíc ředitele FBI Comeye, ale i prezidenta Baracka Obamu, že nedostatečně brzdili FBI vyšetřování jejího emailového skandálu“.

Podle Kleina, který o Clintonových právě vydal knihu Guilty as Sin, „Vinný jako hřích“, došlo navíc k prudké telefonické roztržce mezi manžely Clintonovými, jež skončila tím, že rozzuřený exprezident vyhodil telefon z okna jejich luxusního sídla v Arkansasu.

Z tohoto luxusního sídla vyhodil Bill Clinton po hádce se svou manželkou Hillary telefon "směrem k řece Arkansas". Foto Wikimedia Commons
Z tohoto luxusního sídla vyhodil Bill Clinton po hádce se svou manželkou Hillary telefon „směrem k řece Arkansas“. Foto Wikimedia Commons

„Byl jsem s Billem v Little Rock, když měl velmi hlasitou hádku s Hillary po telefonu. Obviňovala Comeyho, že informoval veřejnost o vyšetřování jejího e-mailového skandálu,“ prohlásil jeden z nejbližších poradců Billa Clintona. „Bill nesouhlasil s výmluvou, že FBI prohrála Hillary volby. Vinu dával naopak Hillary a šéfům její kampaně Mookovi a Podestovi, protože byli po celou dobu přezíraví vůči milionům voličů z pracující třídy.“ A dodal: „Bill byl tak rudý v obličeji během této konverzace, že jsem se bál, že dostane infarkt. Byl tak naštvaný, že vyhodil telefon z okna jejich apartmánu směrem k řece Arkansas.“

Tím to ale zdaleka neskončilo. Stoupenci Clintonové, z nichž mnozí propadli po volbách podobným emočním výlevům jako jejich favoritka – níže se můžete podívat na kompilaci jejich slzavého údolí – začali zpochybňovat volební výsledky. Hodlají dokonce nechat přepočítat hlasy v některých státech.

Aby to všechno nevypadalo tak okatě, nejprve o přepočítání hlasů požádala neúspěšná kandidátka za Zelené Jill Steinová. Ta sice tvrdí, že svou žádostí nechce pomoci Clintonové, a prohlašuje, že jí záleží na důvěryhodných výsledcích, pokud by to ale myslela vážně, Šifra má několik otázek: Proč jen ve Wisconsinu, Pensylvánii a Michiganu, klíčových státech, kde vyhrál Trump? V ostatních státech, například těch, kde hlasovací zařízení kontrolovaly firmy spojené s donátorem Clintonové Sorosem (Šifra o tomto skandálu psala zde), bylo vše v pořádku? A proč jí nevadily podvody při volbách v roce 2000, kdy zvítězil George W. Bush? A proč by zrovna přepočítávání hlasů mělo být „čisté“? Aby to nebylo jako s Lisabonskou smlouvou, kdy onehdy Irové hlasovali tak dlouho, dokud nedošlo ke správnému výsledku.

V neúspěšné kandidátce na prezidentku za Zelené Jill Steinové se náhle probudila touha po spravedlnosti a chce přepočítat hlasy v nejdůležitějších státech, kde vyhrál Trump. To je ale náhodička... Foto Wikimedia Commons
V neúspěšné kandidátce na prezidentku za Zelené Jill Steinové se náhle probudila touha po spravedlnosti a chce přepočítat hlasy v nejdůležitějších státech, kde vyhrál Trump. To je ale náhodička… Foto Wikimedia Commons

Celý tento hon na „prezidenta, který neměl vyhrát“ připomíná daleko více snahu zvrátit výsledky voleb a neschopnost smířit se s tím, že to dopadlo jinak, než si oligarchie přála. Vypadá to, že i když Donald Trump vyhrál volby, vyhráno rozhodně nemá, protože po něm půjdou všemi prostředky. Ostatně hned po volbách Trumpův arcinepřítel George Soros uspořádal spiklenecké setkání, kde vymýšlel, jak Trumpa zničit. Šifra o tom píše zde.

Trump ale přešel do protiútoku a na svém oblíbeném Twitteru uvedl, že volby byly stejně podvod, protože miliony lidí volily nelegálně. Podle médií prý Clintonová získala více voličských hlasů než on a vyhrál jen díky tomu, že tamní občané nevolí prezidenta přímo, nýbrž prostřednictvím volitelů, kteří zastupují jednotlivé americké státy podle lidnatosti, aby měly váhu i hlasy v menších státech.

Vy jste podváděli, já ne, jako by ukazoval Donald Trump. Foto Wikimedia Commons
Vy jste podváděli, já ne, jako by ukazoval Donald Trump. Foto Wikimedia Commons

Média poukazují na to, že náskok Clintonové v absolutním počtu hlasů je obrovský a rozdíl může činit něco kolem dvou a půl milionu hlasů. Podle Trumpa, kterému se nelíbí zpochybňování jeho vítězství a snahy o revizi volebních výsledků, je to ale všechno podvod – je přesvědčen, že vyhrál i na hlasy. „Nejenže jsem drtivě vyhrál v Radě volitelů, ale zvítězil jsem i v lidovém hlasování, když odečtete milióny lidí, kteří volili ilegálně,“ napsal Trump na Twitteru a dodal, že by vyhrál ještě větším rozdílem, kdyby svou kampaň nesoustředil v 15 státech, ale jen ve čtyřech klíčových. Trump následně dodal, že se podvádělo ve státech, kde zvítězila Clintonová: „Závažné volební podvody ve Virginii, New Hampshiru a Kalifornii. Proč o tom média neinformují? Protože někomu straní.“

Ať už se podvádělo nebo nepodvádělo, liberální demokraté to vidí následovně: pokud vyhraje ten, kdo vyhrát má, všechno je v pořádku, ale když voliči zvolí někoho, kdo jim není doporučen, je to „problém“.

[/sociallocker]

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

Odkazy: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3935800/Days-losing-election-Hillary-Bill-Clinton-sceaming-match-blame-flagging-campaign-ex-president-angry-threw-phone-roof-Arkansas-penthouse.htmlhttps://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/421918-volby-byly-podvod-miliony-lidi-volily-ilegalne-tvrdi-trump.htmlhttp://zpravy.idnes.cz/clinton-trump-americke-volby-2016-dnk-/zahranicni.aspx?c=A161126_214049_zahranicni_och