Google zkolaboval. Co se stalo? Nejde to vygooglit

Služby společnosti Google v úterý 22. listopadu po půl osmé večer náhle přestaly fungovat. Výpadek se týkal vyhledávače Google, mailového klientu Gmail nebo videoserveru Youtube.

Mnoho českých internetových uživatelů v podvečerních hodinách zaznamenalo výpadek služeb Google. Výpadek zřejmě nepostihl všechny české uživatele, někteří hlásily, že problémům nečelí. Podle zatím kusých zpráv se přitom s problémy potýkají uživatelé jen v některých světových regionech – nejvíce ve střední Evropě a na východním pobřeží USA.

Jelikož nešlo příčinu problému vygooglovat, nikdo pořádně nevěděl, co se děje. „O komplikacích víme, naši inženýři intenzivně pracují na jejich odstranění. Omlouváme se uživatelům za způsobené nepříjemnosti,“ uvedla pro server iHned.cz mluvčí české pobočky Googlu Alžběta Houzarová. Zhruba po 21.30 začal Google opět fungovat, především díky tomu, že tuzemští poskytovatelé internetového připojení přesměrovali internetový provoz na zahraniční servery Googlu, které výpadek nepostihl. Většině uživatelů tak zajistili přístup ke službám, jež v tuzemsku stále ještě nefungovaly. Googlu se problémy podařilo vyřešit až později v noci. Podle Googlu se jednalo o nespecifikovanou technickou chybu.

Takhle nějak to zřejmě bude vypadat, až jednou nastane konec světa…

-red-