Georgi Sorosovi někdo poslal bombu. Nebyl doma

Deník New York Times informoval o tom, že americká policie v pondělí našla v poštovní schránce rezidence šedé eminence světové politiky George Sorose. Pyrotechnici nálož zneškodnili, ale Soros v době nálezu ani nebyl doma. I přes svůj pokročilý věk má spoustu práce s podporou demokracie a lidských práv ve světě, která se mu vůbec nedaří – čím víc totiž někde bojuje za demokracii a lidská práva, tím je obojího méně.

Šlo samozřejmě o ironii, neboť agenda George Sorose je velmi problematická a kontroverzní a je terčem mnoha kritiků z řad konzervativnějších skupin, kteří mu nemohou přijít na jméno. Soros financuje miliardovými částkami projekty na podporu demokracie (rozumějte státní převraty) a lidských práv (platí vše, co ohrožuje tradiční rodinu, národy a podobně) po celém světě. Nejméně oblíbeným je Soros v domovském Maďarsku, kde ho prokoukli a stal se tam nežádoucí osobou. Jeho Open Society Foundation, která platí všechno možní i nemožné, hlavně když to jde proti zájmům lidí, se musela z Budapešti nedávno vyklidit

V Maďarsku, odkud Soros pochází, se Soros pro vládu premiéra Viktora Orbána stal nežádoucí osobou. Jeho nadace Open Society Foundation (OSF) musela nedávno vyklidit své budapešťské kanceláře a přesunout se do Berlína.

Někomu ležel zřejmě v žaludku obzvláště hutně, když se obtěžoval Sorosovi doručit do schránky bombu. Dostal snad George Soros vzkaz, že by měl ubrat plyn a přestat se do všeho montovat. Snad to pochopí a dá si trochu volnější režim.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra