Genderová lobby na západních univerzitách chce rozložit tradiční pohlavní role, ale zároveň se obává mužské (pohlavní) touhy. Právě proto chce například berlínská AstA (Všeobecný studentský výbor) cenzurovat jednu báseň, na univerzitě v Bielefeldu zase existují semináře masturbace pouze pro ženy a na univerzitě v americkém Austinu radí studentům, jak se „osvobodit“ od svých tradičních rolí.

Noví levicoví studenti se snaží infikovat všechny oblasti univerzity genderovou problematikou. U většiny docentů již genderový jazyk prosadili a v mnoha vzdělávacích budovách mají také genderový unisex záchod. Ale i přes veškerou „dekonstrukci údajných genderových klišé přetrvává odmítání všeho mužského…

Šifra se již v minulosti palčivému a závažnému problému se záchody několikrát věnovala. V sousedním Německu budují multikulturní toalety, jinde zase chtějí odstranit pisoár a nahradit ho urinálem nebo vás při močení rovnou sleduje kamera. Dokonce i v České republice chtějí aktivisté společné záchody pro muže a ženy.

Na univerzitě Alice Salomon v Berlíně Hellersdorfu také řeší závažný problém. Všeobecný studentský výbor AStA chce odstranit báseň z univerzitní budovy. Možná ji k tomu inspirovalo pálení nevhodných knih v roce 1933. Báseň pochází od Eugena Gomringera, zakladatele konkrétní poezie. V posledním verši básně se totiž píše: „Aleje, květiny, ženy a jeden obdivovatel.“ Studentský výbor v tom vidí potencionální sexismus. Nadržený muž prý postavil ženu na úroveň objektu spolu s alejí a květinami. Závěr? Nekonečné diskuse, zda se má báseň, kterou už nyní všichni znají nazpaměť, odstranit, nebo ne. Čirá demence.

Nicméně problém s básničkou nemá pouze Německo. Stačí vzpomenout báseň Jiřího Žáčka, kde si dovolil veršovat o tom, že jednou ze základních ženských rolí je ta mateřská a z holčiček jednou budou maminky. Genderové aktivistky klasika české poezie málem ukřižovaly.

Pokrok ale nejde zastavit. Nyní na univerzitě v Bielefeldu všeobecný studentský výbor AStA nabízí semináře masturbace pouze pro ženy. Muži totiž zřejmě nemasturbují. Mluvčí z Kruhu křesťansko-demokratických studentů se obává, že nyní univerzitu kvůli takovým seminářům nebude brát nikdo vážně. Výbor AStA však takové námitky nechávají v klidu.

Dokonce i studenti a studentky, kteří takové „terapeutické dílny“ považují na univerzitě za přínos, se ptají: „Proč je takový seminář pouze pro ženy? Kde zůstala demontáž genderových klišé?“ Najednou to závisí na fyzickém těle. Pokud jste v mužském těle, musíte prostě zůstat venku, a je jedno, že se třeba cítíte být ženou. Masturbovat tak můžete leda osamoceně na záchodě, nikoli v kolektivu plném pokroku.

I univerzita v texaském Austinu se tváří, že může muže „osvobodit“ od jeho tradiční role. Interní univerzitní rada Mental Health Center radí studentům mužského pohlaví, aby vyměnili svou image za něco „zdravějšího“. Tato „zdravější“ forma znamená jasnou feminizaci muže. Kampaň univerzity doprovází plakáty s názvem „Expanding MasculinUT“. Na obrázku se kření postava, která tvrdí, že se neidentifikuje se svým „mužstvím“. Na místo toho žije tím, že si lakuje nehty a make-upem vyjadřuje svou ženskost.

Jiný chlapec z plakátu má radost, že konečně bude moc nosit ženské šaty. Další se těší, až si plnovous ozdobí květinami. Navíc webová stránka Rady duševního zdraví, tedy Council of Mental Health Center, představila Men Box. Zobrazuje tam všechny role, ve kterých jsou muži uvězněni.

Samozřejmě že to studentům neprodává jako odstranění mužů. Šikovně je to zformulované tak, že jde o jeho osvobození. Mužnost je jen forma, která vychází z tradičního obrazu. Na univerzitách se totiž doslova šíří „virus“ rozmanitosti.

Ten, kdo přijme tuto rozmanitost, zřejmě již neskončí v náruči žen, ale spíš na terapii. To už bude zřejmě pozdě. „Osvobození“ tradičních rolí je ve skutečnosti osvobození od rozumu, špatně zamaskovaná kastrace. Možná právě proto tolik vzdělaných, šikovných a krásných žen řeší problém, kde najít muže. Kampak zmizeli?

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, časopis Šifra

Zdroj: https://www.compact-online.de/universitaerer-genderterror-zensur-masturbationsworkshops-und-psycho-kastastration/