Festival Evolution, akce roku v oblasti zdravého životního stylu, nenechá návštěvníky ani letos byť jen na chvilku vydechnout a opět nám všem nasadí pořádného brouka do hlavy. Až ze severní Kolumbie přijede na festival Asdrubal Torres, „Mamo“ neboli spirituální vůdce místního indiánského kmene Arhuacos, aby nám pověděl a varoval nás, že jestli budeme pokračovat tímto stylem, nedopadne to dobře. Bude to vůbec první setkání člena této dosud stále uzavřené komunity, nedotčené tím, čemu říkáme civilizace, v České republice. Svou kulturu bude prezentovat mimo jiné také produkty, které jsou nezbytnou součástí indiánů Arhuacos – například káva, kakaové boby, listy koky a mochila, ručně vyráběná kabela z ovčí vlny. Na festivalu představí mimo jiné základní potřeby pro spiritualismus svého lidu jako poporo, škeble, listy koky či vatu… A hlavně nám vysvětlí, proč je tak důležité naslouchat slovům jejich komunity, která se bojí o zánik civilizace a touží po tom, abychom je vyslechli.

S tímto tématem úzce souvisí i plýtvání potravinami. „Nejde jen o vyhazování jídla, kterého v koších skončí miliony a miliony tun, ale i krmení zvířat tím, co by mohli jíst lidé,“ říká Philip Lymbery, ředitel organizace Compassion in World Farming, další zahraniční host festivalu. Místo toho, aby se například přežvýkavci pásli na pastvinách, na krmivo se spotřebuje třetina celosvětové produkce obilí a téměř celá produkce sóji. Množství těchto potravin by přitom nasytilo asi 4 miliardy lidí. V současné době provozované intenzivní zemědělství není podle jeho názoru efektivní, etické ani udržitelné.

Ostatně jeho celosvětově úspěšná kniha má velmi výmluvný název – FARMAGEDDON: Skutečná cena levného masa. Více než dva roky cestoval Philip Lymbery po světě a shromažďoval svědectví o skrytých nákladech na produkci levného masa a o devastujících dopadech průmyslové živočišné výroby – na lidi, zvířata a celou planetu. Výsledná kniha je alarmem, který důrazně upozorňuje na to, že průmyslová živočišná výroba je nejnaléhavějším problémem naší doby, zodpovědná za bezpříkladné plýtvání potravinami, poškozování lidského zdraví a krajiny a za nejrozsáhlejší případ týrání zvířat na světě. „Ve snaze uživit svět jsme se ocitli v nebezpečí, že nastane Famageddon. V Británii a v celé Evropě se zvedá další vlna industrializace, která by s sebou mohla přinést rozsáhlý úbytek volné krajiny, nárůst nemocnosti, nezdravé potraviny a vzrůstající hlad ve světě.” O své zkušenosti a výsledky svého zkoumání se podělí na Evolutionu i s námi.

Je možné léčit se jídlem? Na snímku Inga Byinkina, která v Praze byla už v roce 2014. Foto First Style

Ze Spojených států na festival dorazí Inga Bylinkina, ředitelka Academy of Healing Nutrition. Práce s bylinami je Inze blízká již od dětství, byliny patřily k nejčastěji používaným léčebným metodám v jejím okolí. Inga je absolventkou Academy of Healing Nutrition v New Yorku, dále pokračovala ve studiu čínské medicíny a studovala u mnoha bylinkářů a léčitelů používajících tradiční čínskou medicínu. Hodně času tráví ve své kuchyni – laboratoři, kde vymýšlí vlastní léčivá jídla, tonizující elixíry, bylinné receptury a přírodní kosmetiku.

Alexander Senchenko přiveze ze Švýcarska pro změnu nejnovější poznatky z nově se formující vědní disciplíny, jež ukazuje konkrétní techniky, jak můžeme přistupovat k utváření naší vlastní reality, kterou si zvolíme. Je certifikovaným konzultantem programů slavného neurologa Joe Dispenzy. Ve svých přednáškách kombinuje oblasti kvantové fyziky, neurologie, chemie mozku, biologie a genetiky, aby ukázal, co je opravdu možné. Vyplňuje mezeru mezi vědou a duchovnem. Díky jeho seminářům a přednáškám našli svůj vnitřní potenciál již tisíce lidí v mnoha zemích a teď se můžeme těšit i my.

Akce: Pokud si objednáte tištěné předplatné Šifry na 12 výtisků nebo digitální předplatné PREMIUM a do poznámky k objednávce napíšete Evolution, získáte od nás vstupenku na festival v hodnotě 230 kČ zdarma!

Vystoupí samozřejmě i celá řada dalších nevšedních hostů i z řad domácích, například profesorka Anna Strunecká, autorka Doby jedové, a celá řada alternativních a zajímavých osobností, kterým není náš svět lhostejný.

To samé samozřejmě platí o řadě firem a zdravých produktů, kterých bude 24.-26. března pražské Výstaviště plné od biodobrot po přírodní kosmetiku a spoustu dalších „vychytávek“.

Ušní a tělové svíce vlastní výroby zde například představí šikovný mladý terapeut Michal Ježek. Michal pomáhá lidem uzdravit jejich fyzické a emoční potíže. Kromě moderních terapeutických technik Michal používá ke zkrácení a urychlení doby léčení právě Ježkovy ušní a tělové svíce, vyrobené z přírodních materiálů a namočené ve včelím vosku, které z těla vytahují záněty či emoční bloky. Činili tak ostatně už staří Slované a Keltové, kteří k tomu používali stočenou hořící kůru.

A na Evolutionu samozřejmě nebude chybět ani Šifra. Letos se máme skutečně na co těšit. A protože Vám chceme také dopřát, vyhlašujeme akci. Pokud si objednáte tištěné předplatné Šifry na 12 výtisků nebo digitální předplatné PREMIUM a do poznámky k objednávce napíšete Evolution, získáte od nás vstupenku na festival v hodnotě 230 korun zdarma!

Pozn.: Počet lístků je omezený, jakmile dojdou, bude akce ukončena. Záleží na rychlosti objednání i zaplacení. Objednání předplatného tak automaticky nezaručuje získání vstupenky.