Nestává se často, že by racionálně uvažující člověk souhlasil s Georgem Sorosem. Americký miliardář a globalista je jedním z architektů a šiřitelů nového světového řádu, kde místo národů a států hrají prim nadnárodní celky jako Evropská unie nebo OSN; a také sponzorem a přívržencem politických neziskových organizací, které nepomáhají lidem, ale prosazují ideologii a agendu, která by příslušela spíše politickým stranám.

Tentokrát se ale George Soros trefil přímo do černého. V komentáři pro britský deník The Guardian přirovnal Evropskou unii (EU) k Sovětskému svazu a řekl, je v současnosti v podobné fázi vývoje jako komunistické impérium na přelomu 80. a 90. let minulého století, kdy se rozpadlo. „Pokud se neprobudí, Evropská unie skončí stejně jako Sovětský svaz v roce 1991,“ napsal v úterý Soros, podle nějž se nacházíme ve zlomové historické chvíli, která má revoluční potenciál. „Existuje pro to množství důvodů, včetně zastaralého stranického systému ve většině evropských zemí, praktické nemožnosti změny Lisabonské smlouvy nebo nedostatku nástrojů, kterými lze členské státy přivést k odpovědnosti za porušování principů, na nichž byla EU založena.“

To sedí od chlapíka, který tohle monstrum pomáhal sunout do této podoby a velká část zodpovědnosti jde právě za ním a jeho projekty. Na druhou stranu, není důvod mu v tomto ohledu nevěřit. Kdo jiný ví lépe, jak na tom EU je, než ten, kdo tento spolek budoval? Je jen otázka, proč to Soros říká. Ví, že se Titanic potápí a nic ho nezachrání a jen na to připravuje i své fanoušky, zaměstnance a své agenty z řad novinářů, neziskovkářů či politiků? Anebo má zase něco za lubem?

Ať tak či onak, vypadá to, že když už i George Soros řekne někdy pravdu, situace musí být opravdu vážná.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra