Policie zadržela radikálního muslima. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby se tak stalo v Berlíně, Paříži nebo Stockholmu. Zapálil by pár aut, pobodal několik lidí, řeklo by se, že byl ve špatném psychickém rozpoložení, a jelo by se dál. Tam už to nikoho nevzruší. Ale v Praze?

Všechno je jednou poprvé. Abdul Rahman měl v bytě chemikálie a návody na přípravu bomby. Není to ani Afghánec, ani Iráčan či Syřan, ale Slovák, který konvertoval k islámu před třemi lety. A žije v Česku. Nyní se proslavil jako první potenciální terorista u nás, neboť jej česká policie zatkla a obvinila z přípravy teroristického útoku.

Pokud se to neukáže jako nějaká předvolební kachna nebo Dominik K. není nějaký nastrčený provokatér, stane se tenhle „Abdul Rahman“ prvním česko-slovenským fanatikem, který se pustil do svaté války nejen ideologicky, ale i prakticky. „Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!“ postoval prý na Facebooku mladík, který nejenže přestoupil k islámu, ale chodil oblékaný jako voják a zdravil zdviženým ukazováčkem coby pravý bojovník Islámského státu. Buď se zbláznil, nebo ho někdo najal a dělal to jen pro peníze, případně obojí.

Podle zjištění Mladé fronty DNES nalezli policisté u něj doma chemikálie a manuály na výrobu bomby, návody, jak ji připevnit na tělo a na auto. Protože nabyli přesvědčení, že se Dominik K. přiklání k radikálnímu islámu, navrhli pro něj vazbu raději dřív, než sebe nebo někoho jiného odpálí někde před orlojem.

Regenračné centrum

Ten to ale odmítl slovy, že si chtěl z chemikálií udělat jenom ohňostroj, který plánoval na Silvestra a Nový rok. V září. Tak určitě. Nějak přitom zapomněl, že muslimové příchod nového roku jako my poslední prosincový den neslaví. Chybička se vloudí, no. Pozitivní je, že ani tři roky džihádu mu kapra, stromeček a chlebíčky z hlavy nevymazaly. Tedy pokud mu v ní ještě vůbec něco zbylo. Alláhu, Alláhu…

Regenračné centrum

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra