Pikantní informace se týká šokující vlny sebevražd v řadách farmářů ze Sehore, kteří se ocitli v život ohrožující finanční tísni po těžkých problémech s úrodou. Podle tamní vlády někteří ze 418 farmářů ale nespáchali sebevraždu kvůli finanční osobní krizi, nýbrž proto, že spatřili duchy.

Tato „strašidelná“ tvrzení pochází z myšlenkové dílny ministra vnitra Bhupendry Singha, který to uvedl v písemné odpovědi členovi legislativního shromáždění jménem Shailendra Patel, který si vzal za úkol přezkoumat podivně vysoká čísla sebevražd v řadách farmářů v území státu Madhya Pradesh.

CHCETE NAVŠTÍVIT ZDARMA CELODENNÍ PRAŽSKOU AKCI DAVIDA ICKEA V RÁMCI TURNÉ CELOSVĚTOVÉHO PROBUZENÍ? ŠIFRA PRO VÁS PŘIPRAVILA JEDINEČNOU AKCI.

Vysvětlení, jež poskytl Singh, bylo záhy zesměšněno jeho předchůdcem Babulalem Gaurem, který se ironicky zeptal, jestli se vláda už připravuje na vytvoření „ministerstva štěstí“, jak nedávno uvažovala.  Shromáždění propuklo v hurónský smích, když padla otázka, jestli vláda tedy nyní věří v duchy.

Pan Patel ovšem slova ministra Singha neuznává a shromáždění potvrdil, že si obstaral informace a nejméně 10 farmářů spáchalo sebevraždu z „finanční tísně, způsobené selháním úrody“. Zatím 117 případů ze zmíněných sebevražd nemá žádné detailní známé důvody svého rozhodnutí, tvrdí také dále Indian Express.

Madhya Pradesh zažívá v současné době krutá sucha, a to už druhým rokem v řadě. Některé části předoindických států se dočkaly dle Times Of India pouze 29 % běžného objemu dešťové vody.

Ať už si zoufalí indičtí farmáři berou život kvůli sužujícím finančním tísním, nebo z jiných důvodů, s přihlédnutím k dalšímu současnému dění lze směle prohlásit, že ve věži nestraší zjevně pouze státním představitelům v Indii.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: http://indianexpress.com/article/india/india-news-india/government-blames-ghosts-for-farmer-suicides-in-madhya-pradesh-2926272/