Na usedlosti Billa (71) a Hillary Clintonových (70) v obci Chappaqua ve státě New York vypukl požár. Hasiči z Chappaqua Fire Department tuto informaci potvrdili rovněž americkému webovému portálu TMZ, který se věnuje celebritám. Na pozemku bývalého amerického prezidenta a jeho ženy ve středu v 15 hodin odpoledne místního času hořela jedna budova. Jestli se jednalo o hlavní budovu, nebo přístavbu, jako je garáž nebo domek pro hosty, nebylo zpočátku jasné.

Později byla informace aktualizována s tím, že k požáru došlo ve druhém patře budovy. Mluvčí manželů Clintonových Nick Merrill na svém Twitteru uvedl, že oheň vypukl v místě, které využívá tajná služba Secret Service, což je krajně podezřelé.

Podle místního úřadu je nyní požár z velké části uhašen, ale hasiči ještě hledají další případná ložiska požárů. Co přesně požár způsobilo a jak velké způsobil škody na majetku, to není dosud známé. Clintonovi prý během požáru nebyli doma.

Clintonovi si usedlost v Chappaqua koupili v roce 1998 za 1,7 milionu dolarů. Teprve v roce 2016 si koupili dům v bezprostřední blízkosti své vily, a tak svůj majetek rozšířili.

Ostatně o jejich majetku, i když v úplně jiných částkách, jsme již obšírně informovali. Například o skandálu jejich nadace, která připomíná spíše zločinecký syndikát. Kdo ví, co zajímavého u Clintonových hořelo…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz