Ve středu 7. března došlo v Malajsii k nezvyklému incidentu na místě, kde se uctívá Alláh. Podle zpráv z médií do mešity poblíž Kuala Lumpuru v průběhu večerní modlitby pronikl agresivní divočák a uvedl věřící do naprostého zmatku.

Zvíře se nejprve dostalo na pozemek a potom proniklo až do mešity, místa prasatům zapovězeného. Imám Ungku Ahmad Hazwan Ungku Kamarudin deníku The Star popsal, že k incidentu došlo právě v ten moment, kdy věřící po povinné večerní modlitbě recitovali ještě několik dalších veršů z Koránu.

Imám sdělil, že divočák cíleně útočil na návštěvníky a děti. Jednu osobu zvíře poranilo na krku. Zatímco mnoho lidí uteklo, někteří z přítomných se stále snažili zvíře vyděsit a vyhnat ho z božího chrámu. Když divočák konečně z mešity zmizel, jeden muslim ho zastřelil brokovnicí.

Zvíře znesvětilo skoro celou mešitu

Podle Ungku Ahmada Hazwana divočák „znečistil“ dvě třetiny modlitebny. Proto se musela svolat krizová schůze věřících, které se dokonce zúčastnil nejvyšší muftí. Deník The Star uvedl, že všechny koberce, které přišly do kontaktu s krví zvířete, se z mešity odstranily. Mnoho věřících vyčistilo zdi a podlahu sedmkrát, mimo jiné i směsí zeminy a vody, aby se odstranily všechny předpokládané nečistoty.

Na čištění mešity osobně dohlíželi dva imámové, kteří nakonec chrám opět vysvětili. Protože je prase v islámu považované za „nečisté“, jedná se o extrémní případ znesvěcení mešity.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://www.unsertirol24.com/2018/03/08/wildschwein-stuermt-moschee-und-greift-moslems-an/