Na základní školu v bavorském Garmisch-Partenkirchenu si stěžoval jeden rozhořčený otec, který veřejně vystoupil s obviněním, že se jeho dcera musela zpaměti učit verš z Koránu.

Děti ze 4. třídy na základní škole v Garmisch-Partenkirchenu byly učitelem „přinuceny“ zpaměti se naučit a recitovat islámské vyznání víry.

Jeden rozzlobený otec to zjistil od své dcery. Vyšlo najevo, že děti z 1. stupně základní školy měly pro ekumenickou bohoslužbu předčítat súru z Koránu střídavě řádek po řádku v arabštině a němčině.

Allahu akbar, v arabštině i němčině, aby se německým školákům lépe recitovalo. Co k tomu dodat…

O obsahu výuky se od té doby na veřejnosti vedou vášnivé debaty. Škola a kompetentní učitelé jsou v křížové palbě mnoha kritiků takových výukových metod.

Představitelé různých politických stran a sdružení již oznámili, že proti odpovědným osobám chtějí postupovat všemi prostředky.

Školní inspektorka Gisela Ehrlová incident na žádost UT24 nechtěla telefonicky potvrdit a ani poskytnout jakékoliv další informace. Tento týden jí prý škola poskytne své písemné stanovisko.

Podpořte šíření svobodných informací tím, že si zakoupíte předplatné jedinečného tištěného měsíčníku Šifra. Klikněte zde.

Pořídit si můžete i digitální verzi, kterou lze pohodlně číst na mobilu, počítači či tabletu. Za skvělou cenu dostanete půlroční nebo roční přístup ke všem časopisům najednou.

Překlad: Jan Běhůnek

Zdroj: http://www.unsertirol24.com/2016/10/20/schueler-muessen-allahu-akbar-vortragen/