Delfínímu mláděti se stala osudnou zvláštní záliba v pořizování takzvaných selfie, kterými se lidé trumfují na sociálních sítích a chlubí se, kdy, kde a s kým všude byli. Poté, co v moři u Almerie ztratila malá delfíní samička, která byla stále ještě ve věku, kdy byla kojena. Zvíře uvázlo na mělčině u pobřeží jižního Španělska a lehkomyslní turisté jej vytáhli z moře, hladili si ho a podávali kolem dokola, aby si mohli udělat selfie.

Nejdřív všichni chtěli selfie, místo aby zavolali záchranáře…

Když dorazili na místo ochránci přírody, což bylo zhruba patnáct minut poté, co bylo zvíře poprvé zpozorováno, malá delfínice již byla mrtvá – kvůli obrovskému stresu zemřela na infarkt a selhání plic.

 Skupina Equinac, která se zabývá ochranou mořského života v oblasti, o incidentu referovala na své facebookové stránce a kritizuje koupající se turisty za posedlost pořizováním fotografií. „Lidi jsou nejvíc iracionální živočichové, kteří existují. Mnoho lidí není schopno vcítit se ani do živé bytosti, která je vyděšená, hladová a ztratila svoji matku.  Ve své sobeckosti vše, co chtějí, je vyfotit se s ní a dotknout se jí, i když jí to působí stres.“

Když ti se dostali k malé delfínici, už byla po smrti. Podlehla obrovskému stresu, který jí ztráta matky a tolik lidí způsobily.

Skupina Equinac uvedla, že stovky lidí na pláži spěchaly udělat si s delfínicí fotku, nebo se na ni aspoň podívat. Plavčík údajně ztratil nervy, když viděl, jak se stovky lidí řítí k delfínovi. Experti z Equinacu dorazili asi za čtvrt hodiny, ale to už bylo pro zvíře, které bylo podle nich pasováno do role kuriozity, bohužel pozdě.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-vid-

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4795028/Baby-dolphin-dies-tourists-selfies-Spain.html