Připomíná to temnou severskou detektivku. Známý dánský vynálezce Peter Madsen, který se ve Skandinávii těšil velké popularitě, se podle policie přiznal k tomu, že rozřezal tělo novinářky Kim Wallové. Madsen se 10. srpna vydal na moře v miniponorce, kterou sám sestavil. Na cestu s ním vyrazila i mladá žurnalistka, protože o něm chtěla udělat reportáž. Domů se ale už nevrátila a policie ji našla mrtvou a zohavenou. Nejprve tedy tělo a až za další měsíc ruce, nohy a hlavu.

Madsen tvrdil, že ženu nešťastnou náhodou udeřila do hlavy vstupní poklop od ponorky a ona zemřela. (Později ale tvrdil, že se otrávila oxidem uhličitým.) Protože zpanikařil, její tělo vyhodil a ponorku navedl k úmyslnému ztroskotání. Podnikatel stále trvá na tom, že Kim Wallovou nezavraždil, prý jen její ostatky v panice pohřbil do moře. Dnes ale údajně připustil, že tělo rozřezal.

Kim Wallová. Foto Mengwen Cao

Pitva prokázala, že Kim Wallová se nijak do hlavy neudeřila. Končetiny i hlavu pak pachatel uřezal pilou, již pátrací tým našel ve vodě blízko trasy, kterou ponorka plula. Ostatky byly uložené v igelitových taškách a zatížené kusy železa. Žalobce Jakob Buch-Jepsen také oznámil, že tělo novinářky nese známky bodnutí nožem. Minimálně čtrnáctkrát ji pachatel bodl do genitálií.

Policejní prohlídka v kanceláři Petera Madsena též naznačovala, že technický nadšenec, který se zabýval myšlenkou sestrojit po miniponorce také vesmírnou miniraketu, měl i jiné záliby. V jeho počítači policisté nalezli videa zachycující vraždy a fyzické trýznění žen, včetně stínání hlav. Policie teď zjišťuje, jestli neměl Madsen něco společného i se staršími vraždami, které se nepodařilo objasnit.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-vid-