Po pátečním teroristickém útoku v Hamburku, kde vtrhl do supermarketu Edeka arabský uprchlík Ahmed A. (26) a jako zběsilý kolem sebe podal nožem, se střílelo v noci ze soboty na neděli i v Kostnici, která leží v Bádensku-Württembersku.

„Po střelbě zůstali zranění. Návštěvníci se mohli zachránit tak, že utekli ven nebo se schovali,“ řekl deníku Die Welt tamější policejní mluvčí. Tísňová volání policie přijala kolem půl páté ráno z klubu Grey v průmyslové části města (na snímku). Policie později uvedla, že útočníkem byl 34letý muž. Poté, co z diskotéky utekl, se dostal do přestřelky s policií. Na následky zranění v nemocnici zemřel.

Vážně zraněn byl i jeden z policistů, není však v ohrožení života. Server SWR.de cituje očitého svědka, podle nějž byl postřelen vyhazovač samopalem. Policie sice neuvedla bližší informace o útočníkovi a stejně tak média o těchto útocích informují neúplně a nerada, přičemž cenzura nabývá stále na síle, ale lze předpokládat ze stylu útoku a druhu zbraně, že šlo o islamistu, kteří podobné útoky v Evropě provádějí systematicky.

Na místě zasahovala početná policejní jednotka včetně příslušníků speciálního oddílu. Zpočátku nebylo jasné, zda útočník jednal sám, na místo proto byly vyslány i policejní vrtulníky. Obyvatelé nebo návštěvníci v sousedních budovách byli vyzváni, aby nevycházeli ven.

Útěchou Němcům nemůže být ani skutečnost, že místní policie na Twitteru uvedla, že má situaci pod kontrolou a nebezpečí již nehrozí. Motiv útočníka – alespoň policii a úřadům – zatím není jasný.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-

Zdroj: https://www.welt.de/politik/deutschland/article167174417/Zwei-Tote-nach-Schuessen-in-Konstanzer-Diskothek.html