Vozidlo vjelo do davu lidí na hlavní pěší třídě ve Stockholmu. Nejméně tři mrtvé a mnoho zraněných má na svědomí teroristický útok, který způsobil řidič nákladního automobilu, jenž vjel do davu lidí v centru Stockholmu.

Policejní šéf Dan Eliasson oznámil, že v klíčových místech metropole byla zesílena bezpečnostní opatření. Švédský premiér Stefan Löfven označil útok za „hrozný teroristický čin”. Vozidlo najelo do lidí na hlavní pěší ulici Drottninggatan ve švédské metropoli a narazilo do obchodního domu Åhléns. Vozidlo vjelo na hlavní ulici a dvě osoby přejelo. Lidé z místa co nejrychleji utíkali pryč.

Útok přišel jen den poté, co vzdal Donald Trump snahu o změnu americké zahraniční politiky, když nařídil napadení Sýrie. Z bezpečnostního výboru zároveň odstoupil jeho nejbližší spolupracovník Stephen Bannon, čímž de facto získali nad Pentagonem kontrolu šílenci, kterým se také říká jestřábi či neoconi, kteří dlouhodobě usilují o válku s Ruskem.

Co bude dál? Protože teď už jde opravdu do tuhého.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

-vid-