Další oběť německé cenzury: Berlínského učitele vyhodili z práce, protože ve volném čase říkal pravdu. Podle úřadů šířil „konspirační teorie“

Pedagogická rada podala trestní oznámení na kontroverzního berlínského učitele Nikolaie N., který je podezřelý z „pobuřování“. Pedagog základní školy během svého volného času na YouTube kanálu šířil „pravicovou ideologii“ a „konspirační teorie“.

Nikolai N. dva roky vyučoval hudbu, tělocvik a angličtinu na základní škole Vineta v Gesundbrunnenu v Berlíně. Od pondělí je bez práce. Důvodem je výroba vlastních videí, která 37letý učitel ve svém volnu šířil na internetu. „Pedagogická rada na učitele podala trestní oznámení,“ sdělilo Berlínské senátní oddělení pro vzdělávání, mládež a rodinu.

Jak píše Berliner Morgenpost, existuje totiž podezření, že některé části publikovaných videí na internetu měly „pobuřující obsah“. A co že to pan učitel vlastně provedl? Snažil se například přinést realističtější pohled na útoky 11. září 2001, kdy podle oficiální teorie šířené korporátními médii a politiky 19 mužů vyzbrojených řezačkami na koberec, vedených mužem na dialýze (který bydlel v jeskynní pevnosti, odkud přes půl zeměkoule vedl prolomení nejvíce chráněného vzdušného prostoru na světě), přemohlo posádku letadel, cestující i piloty na čtyřech komerčních letech a poté s těmito letadly letěli hodinu a půl mimo stanovený kurz, aniž by je obtěžoval jediný stíhač, načež dokázali zničit tři budovy dvěma letadly v New Yorku; zatímco pilot, jenž nedokázal řídit ani jednomotorovou Cesnu, ve výšce 2400 metrů provedl s boeingem 270° otáčku a přesně trefil zrovna účetně-analytické oddělení v Pentagonu, kde pracovníci ministerstva obrany pracovali na záhadě, kam zmizelo 2,3 bilionu dolarů, které prohlásil ministr obrany Donald Rumsfeld za „zmizelé“ z pokladny ministerstva den předtím, tj. 10. září 2001. Celý seriál Šifry k 11. září 2001 si můžete přečíst zde.

Učitel též přinášel informace o bankovní mafii, tajných službách, novém světovém řádu, mediální manipulaci či islámském terorismu, tedy o věcech, u nichž v médiích panuje tvrdá cenzura. „To se nyní musí prověřit,“ řekla mluvčí deníku Berliner Tageszeitung.

Nikolai N. několik měsíců provozoval kanál YouTube s názvem Volkslehrer (něco jako Lidový učitel). Noviny Berliner Tagesspiegel o víkendu oznámily, že muž ve videích šíří „konspirační“ a možná i „extrémně pravicové“ myšlenky. „Po zprávách z tisku jsem se rozhodla uvolnit učitele N. z vyučování až do objasnění všech skutečností,“ sdělila v pondělí školní radní Antonia Pienkny pro Berliner Tageszeitung. Antonia Pienkny je zodpovědná za školní inspekce na základních školách.

Státní orgány v této souvislosti učitele podezřívají, že učitel patří k tzv. „říšským občanům“. Ti se hlásí k Německé říši založené v roce 1919, která dosud nebyla nikdy právně zrušena. Tato skupina neuznává Spolkovou republiku Německo, stejně jako její autority a zákony. Proto ji sleduje Úřad na ochranu ústavy (vlastní ústavu však Německo dosud nemá!). Někteří SRN považují za obchodní společnost, která je u různých mezinárodních institucí zaregistrovaná jako firma. Běžní Němci nevlastní ani občanský průkaz (jako občané), ale jen personální průkaz (jako osoby). Celá problematika je však mnohem složitější a komplexnější.

Ředitel základní školy Vineta o učiteli a jeho činnosti na internetu věděl. „Neporušil nijak školní řád a neporušil zákon o politické neutralitě,“ řekl Harry Könnecke pro Tagesspiegel. Jeho názor ale nikoho nezajímá. Na učitele rovněž nebyly žádné stížnosti od rodičů nebo studentů. Rodiče byli o případu informováni prostřednictvím dopisu. Videa, ve kterých učitel stojí před tabulí, nepocházejí ze základní školy Vineta.

Berlínský šéf učitelských odborů GEW v Berlíně Tomem Erdmannem uvedl, že odstranění učitele N. ze školní služby je obtížné. Dosud na učitele nebyly žádné stížnosti. Existuje zde svoboda projevu, pokud to neporušuje platné právo. Pokud jde o státní službu, může být za své projevy stíhán pouze tehdy, pokud by je opakoval ve třídě.

Ve svém posledním videu na YouTube pedagog potvrdil, že byl propuštěn. Poděkoval médiím za zpravodajství, které zvýšilo sledovanost jeho videokanálu (nedávno kolem 2500 lidí, nyní má přes 5481 odběratelů) a kliknutí na jeho příspěvky. Zároveň odkazuje na článek 5 základního zákona o svobodě projevu. Ta ale německým úřadům nic neříká.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://deutsch.rt.com/inland/63287-berliner-lehrer-suspendiert-er-soll-rechte-verschw%C3%B6rungstheorien-verbreiten/