Clintonová na odstřel: její zveřejněné maily odkrývají, jaká zvěrstva kryla v Libyi

Největší ohňostroje na Nový rok nebyly v New Yorku ty, které se rozzářily na nebi nad hlavami oslavujících na celém světě, nýbrž exploze, které se schovávaly v další várce e-mailů Hillary Clintonové, jež se dostaly na veřejnost — a obsah je to tak výbušný, že by americké exministryni zahraničí a kandidátce na prezidentku mohl vynést dokonce obvinění z válečných zločinů.

Foto: Wikimedia Commons

Mezi e-maily bývalé šéfky americké diplomacie jsou uloženy důkazy o mimosoudních vraždách spáchaných rebely v roli spojenců USA, přičemž bojovníci přidružení k al-Káidě k těmto rebelům patří rovněž. Navíc se v nich píše o tom, že za válkou Západu s Libyí stálo spíše zlato, stříbro a ropa než cokoliv jiného. A co je klíčové — vše je psáno černá na bílém v e-mailech adresovaných paní Clintonové, z čehož vyplývá, že tehdejší ministryně o tomto všem (přinejmenším) věděla, ale neudělala nic pro to, aby vyhlásila poplach.

„Řečeno přísně důvěrně – jeden rebelský velitel prohlásil, že jeho jednotky pokračují v souhrnném vraždění všech cizích žoldáků zajatých v boji […]. Extrémně citlivý zdroj dodává, že rebelům se dostává přímé podpory a tréninku ze strany malého počtu jednotek egyptských speciálních sil, zatímco jednotky speciálních francouzských a britských sil operují ze základen v Egyptě podél libyjské hranice. Tyto jednotky přehlížejí transport zbraní a dodávek rebelům,” uvedl dlouhodobý přítel rodiny Clintonových, provádějící neoficiální průzkum pro tajemníka Sidneyho Blumenthala, v e-mailu z 27. 3. 2011.

Vedle mimosoudní povahy těchto vražd nebyli „cizí žoldáci“ – na rozdíl od běžných asociací, které tento pojem vyvolává – nutně bojovníky. Ve skutečnosti používají „rebelové“ (tedy žoldáci na té „správné“, tedy západní straně barikády – pozn. Šifry) tento termín často k popisu černošských libyjských civilistů a subsaharských obchodních partnerů, podporovaných Kaddáfím v rámci jeho politiky cílené na Africkou unii, kteří pak byli vnímáni jako loajalisté a stali se předmětem rasových a etnických čistek.

K nejhoršímu příkladu tohoto přístupu došlo v důsledku odplaty při vymazání města Tawergha čítajícího asi 30 000 obyvatel z mapy jednotkami podporovanými NATO ze sousedního města Misrata — čímž v podstatě vzniklo v srpnu 2011 město duchů. Telegraph k tomu napsal:

Po usmrcení Muammara Kaddáfího byly bojovníky spojenými s novými prozatímními úřady uvězněny stovky migrujících pracovníků ze sousedních států. Bojovníci obvinili africké černochy, že byli žoldáky ve službách bývalého vládce. Od pádu Kaddáfího takto byly pochytány tisíce subsaharských Afričanů.“

Organizace Amnesty International zjistila, že skupiny rebelů a milicí mučily a zneužívaly vězně v deseti z jedenácti zařízení, ve kterých skupiny fungovaly poté, co po pádu režimu prakticky zmizela policie a vojenské síly. Dlouho se říkalo, že tyto milice byly infiltrovány al-Káidou – ale jak ukázal stejný e-mail, existovaly “průběžné zprávy o tom, že skupiny radikálů/teroristů jako libyjské bojové skupiny (Libyan Fighting Groups) a al-Káida v islámském Maroku (Islamic Maghreb – AQIM) infiltrují přechodnou vládu a její vojenské síly”. Přesto (nebo právě proto?) se k rebelům dostávalo impozantní množství zbraní včetně tanků, protiletadlových zařízení a „téměř nekonečné množství útočných pušek AK-47 a munice” díky tomu, že to síly spojené s USA minimálně úmyslně přehlížely, jak je zjevné výše.

A to není zdaleka vše. V e-mailu z 02. 4. 2011 se pro změnu píše, že „citlivé zdroje svázané s Kaddáfím informovaly, že vláda vlastnila 143 tun zlata a podobné množství stříbra“.

„Toto zlato se nashromáždilo během povstání a mělo se použít k vytvoření panafrické měny založené na libyjském zlatém dináru. Tento plán měl poskytnout frankofonním africkým zemím alternativu k francouzskému franku.”

Tyto zdroje také uvádějí, že “… pracovníci francouzské tajné služby tento plán brzy po začátku tohoto povstání prokoukli, a to bylo jedním z faktorů, které ovlivnily rozhodnutí prezidenta Nicolase Sarkozyho o zapojení Francie do útoku na Libyi.

Jako další motiv Sarkozyho angažmá je uvedená „touha získat větší podíl na libyjské ropné produkci“.

Veškeré tyto informace poslané přes neveřejný a nezajištěný osobní e-mail Clintonové mohly být technicky dostupné komukoliv s pomocí hackera. Odhalení skutečnosti, že byla předem informována — zejména ohledně mimosoudních vražd ze strany rebelů podporovaných Spojenými státy a jejich spojenci — má eminentní význam.

“Bylo dosaženo kritického množství informaci v rámci vyšetřování tajemnice a jejího blízkého personálu,” řekl bývalý státní zástupce USA Joe DiGenova ve svém nedávném rozhlasovém rozhovoru.  “A jak to spěje k závěru, odhaduji, že v nejbližších 60 dnech budou důkazy shromažďované na straně FBI tak zajímavé, že ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová bude muset podat žaloby.“ A k tomu dodal: „Jestliže se Lynchová rozhodne neobvinit Clintonovou, bude to jako Watergate. Bude to neuvěřitelné.”

Claire Bernish

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/01/11/pote-co-unikle-emaily-h-clintonove-odhalily-jeji-valecne-zlociny-predvida-statni-zastupce-usa-jeji-obzalobu-do-60-dni/