Titulek Policie zasahuje na několika místech Česka, který od začátku týdne obíhá významná česká média, ještě nevěstil nic tak zvláštního. Po rozkliknutí se ale z článku vyklubala největší bizarnost, jakou jsem za dlouhou dobu viděl. To, co stálo v titulku, bylo totiž také to jediné, co se člověk při čtení dozvěděl.

Nejprve s tím přišla zpravodajská ČT24. „Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) podle informací ČT zasahují na několika místech Česka včetně Prahy. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej zásah potvrdil a uvedl, že policisté provádějí úkony trestního řízení, další informace nesdělil,“ uvedla veřejnoprávní stanice. A nic dalšího neuvedla.

Přesto tuto „kauzu“ přebrala i další média jako Novinky.cz. Obě média přidala, že zřejmě policisté prohledávají jednu advokátní kancelář. A groteska pokračovala.

„O zásahu informovala v úterý ráno ČT24 bez dalších podrobností. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej rovněž žádné detaily k zásahu nesdělil, konstatoval pouze, že probíhají úkony trestního řízení,“ píšou Novinky. Jejich jedinou jakože informaci jim ale mluvčí popřel. „Žádné prohlídky advokátní kanceláře neděláme,“ uvedl Ibehej.

Co je to za klauni? Úžasný námět na článek, opravdu. Čtenářské vzrušení roste na maximum. Aby byl text delší, jede se dál. „Na více místech současně policisté z útvaru zasahovali i počátkem března. Tehdy přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi nebo k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi v Prostějově,“ stojí v článku na Novinkách, který je tak o něco delší než ten na ČT. Vzápětí Novinky dodávají: „Nemělo by se jednat o kauzu veřejných zakázek v Brně.“ Super.

Jediná zajímavá informace, kterou si lze vzít z článku založeného na „policie zasahovala, nikdo neví proč a kde“, je tak skutečnost, že kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. To jsou ti frajeři s panem Istvánem, kteří navzdory tomu, že jsou z Olomouce a vůbec jim to tedy místně nepříslušelo, dokázali v roce 2013 naběhnout s komandem na úřad vlády a vládu shodit, načež se ukázalo, že se nic neukázalo, a z bombastických prohlášení o tunách zlata a mafiánské chobotnici zbyla kabelka pro milenku a ředitelku kabinetu premiéra Nečase Janu Nagyovou a sledovačka Nečasovy bývalé manželky žárlivou sokyní.

Je na obzoru další olomoucká taškařice? Sice o tom nic nevím, ale určitě by se o tom dalo něco napsat… Ach jo.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojíhoMůžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra