Server Echo24 přinesl velice zajímavou zprávu o tom, že bývalý americký velvyslanec Andrew Schapiro pracuje pro českého oligarchu s nedobrou pověst – Zdeňka Bakalu. Při bližším zamyšlení to ale vlastně není vůbec překvapivé, jen se možná potvrdila další „konspirační“ teorie, jak bývají mnohdy označovány informace, které se ukážou pravdivé až o mnoho let později.

Pracuje Schapiro pro Bakalu, nebo Bakala pro Schapira a kruhy, které reprezentuje? Taková otázka mě napadla hned, jak jsem se tuhle informaci dozvěděl. Spojení těchto dvou individuí totiž ukazuje na hluboký vliv amerického impéria na dění v celém světě i propojení nadnárodních řídicích struktur nového světového řádu s „poddanými“ ze svých „kolonií“.

Loni Šifra podrobně popisovala vliv skupin typu Bilderberg na politiku jednotlivých „nezávislých“ států.

Známým českým účastníkem nemedializovaných pravidelných setkání skupiny nejmocnějších lidí světa Bilderberg je Karel Schwarzenberg, který se zúčastnil dle dostupných informací dvakrát. Svoji účast bagatelizoval slovy, že tam mají „zajímavé přednášky“ a že „pro většinu členů Bilderbergu zase taky tak ta Česká republika tak strašně zajímavá není“. Opravdu? Při bližším průzkumu to tak nevypadá…

Nejlépe se ovlivňuje veřejné mínění skrze média. V roce 1996 koupil Karel Schwarzenberg majoritní podíl v týdeníku Respekt skrze firmu R-Presse, což v němčině jen tak mimochodem znamená „vydírej“. Pozoruhodná slovní hříčka.

O deset let později, v červnu 2006, vstoupil do Respektu Zdeněk Bakala, který se Schwarzenbergem privatizoval v roce 1997 Becherovku. Jednalo se o jeden z obrovských privatizačních skandálů, kdy vláda rozhodla o prodeji 89 % Karlovarské Becherovky ve prospěch společnosti Value Bill s. r. o. za 1,997 miliardy korun. Firma ale nesplňovala ani jednu z podmínek výběrového řízení. Později se přejmenovala na Salb. Karel Schwarzenberg tu vlastnil 20 % akcií a Bakalova Patria Finance 40 %. Dalších 40 % vlastnila francouzská firma Pernod Ricard. Oba Češi obratem prodali své podíly francouzské firmě a parádně si „přivydělali“.

V září roku 2012 vydavatelská společnost Economia, a. s. Zdeňka Bakaly vykoupila zbývající podíl od Karla Schwarzenberga a dalších minoritních vlastníků v týdeníku Respekt.

A právě zde se dostáváme k zajímavým souvislostem. Víme, že od roku 2007 týdeník Respekt spolupracuje s britským globalizačním časopisem The Economist a publikuje pravidelně jeho aktuální texty. Jméno týdeníku je spojeno i s významným členem Bilderbergu Andrewem Knightem, jenž je znám úzkými vazbami na dynastii Rothschildů, a působil roky i v Bakalově Economii. „Kromě toho byl členem různých globalistických think-tanků, jako je Centre for Policy Studies, kde byl členem správní rady, či prestižním Royal Institute of International Affairs (znám jako Chatham House) a oxfordské Ditchley Foundation. Anebo investičních fondů, jako je Kingsley Capital Partners, kde působil v dozorčí radě. Kingsley Capital Partners je doslova a do písmene partnerem fondu Albright Capital, který má přímou vazbu na českou rodačku Marii Janu Korbelovou, známou jako Madeleine Albrightová, která na postu ministryně zahraničí Spojených států amerických proslula mimo jiné jako ,balkánská řeznice´, známá kvůli svému opovržení vůči Srbům a úzkým vazbám na kosovskou politickou garnituru kolem mafiána Hashima Thaciho.

Madeleine Albrightová pak spolupracuje se Zdeňkem Bakalou v rámci organizace Aspen Institut, jejímiž člen jsou i přední čeští mainstreamoví novináři.

Pokud se tedy oficiálně dozvíme, že bývalý americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro pracuje v tandemu s Bakalou, názorně se ukazuje a vysvětluje, proč Bakalova média informují tak jednostranně „globalizačně“ a „proamericky“ a nekriticky hájí politiku nového světového řádu, který se snaží globalisté nastolit. Je dobré to vědět, až zase budou vyprávět něco o svobodě, demokracii a nezávislosti.

„Poznal jsem pana Bakalu, když jsem byl velvyslancem v České republice. Vždycky byl hrdý Čech a aktivně podporoval demokratické hodnoty a volný trh,” uvedl Andrew Schapiro s tím, že Bakalovu nabídku na právní zastupování „s radostí přijal“.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra