Rakouské sdělovací prostředky jsou v současné době plné zpráv o „Haraldovi Hitlerovi“. Vzhledem k tomu, že se v médiích mnoho důležitých problémů naší současnosti neobjevuje, vyvstává otázka, co se stalo tak strašného a děsivého.

Mladý muž ze Štýrska se zřejmou poruchou osobnosti v Braunau am Inn nosil Hitlerův knírek a pěšinku. Z národního kroje, který měl na sobě, se vytvořila „vzpomínka na nacistickou uniformu“ a z mladého muže „dvojník Adolfa Hitlera“.

Muž médiím řekl, že chce do Mnichova, protože tam „kdysi všechno začalo“. Vzhledem k tomu, že mu došly peníze, nakonec se počátkem ledna usadil v Braunau, führerově rodném městě. Jeden přítel muže, který se představuje jako Harald Hitler (ve skutečnosti se jmenuje Harald Zenz a je mu 25 let), řekl, že původně chtěl odjet do Berlína. „Chtěl tam založit stranu.“ Takže celkem blázinec.

V tento okamžik má normální občan tendenci se zasmát, až mu potečou slzy. Ovšem poté, co se celá věc zveřejnila, se místo humoru uvedl do pohybu státní aparát a „nejhoršímu“ zabránil jen rychlý, hrdinný zásah státního zástupce. Na poslední chvíli vyslal policii a cvakla pouta. Rakousko si může konečně vydechnout. Jen o vlásek zabránilo obnovení Třetí říše. Jistota je jistota, a tak by se měl dosud bezúhonný muž umístit do vyšetřovací vazby.

I když není vůbec jasné, zda „Hitlerův dvojník“ šířil myšlenkové dědictví „originálního Hitlera“, státní zastupitelství už jej vyšetřuje pro podezření ze spáchání přestupku. Mluvčí státního zastupitelství Alois Ebner sdělil, že „pokud někdo výrazněji oslavuje Adolfa Hitlera, páchá trestný čin“. Při obvinění hrozí muži až deset let vězení.

Pokud se to porovná: Útok na exekutivu a ilegální pobyt – obvinění na svobodě a maximální trest 3 roky.

Vyhrožování smrtí? Obvinění na svobodě a maximální trest 3 roky.

Těžké ublížení na zdraví nožem? Obvinění na svobodě a maximální trest 3 roky.

Sexuální obtěžování? Obvinění na svobodě a maximální trest 6 měsíců.

Nošení ošklivého knírku a pěšinky! Zatčení a vyšetřovací vazba. Trest až 10 let vězení.

Zneužívání dětí a znásilnění? Trest je také 10 let, ale obvinění na svobodě.

V době sociálních médií se na veřejnosti opět zcela rozcházejí oficiální komentáře s míněním občanů. Rakušané totiž paniku establishmentu vůbec nesdílejí. Dalo by se říct, že mají asi jiné starosti. Například zpravodajský portál OE24 má na Facebooku bez filtru asi 100 procent komentářů, které ukázaly absolutní nepochopení nebo jsou pobouřené skandálním postupem státních orgánů.

Rakušané to zřejmě neberou až tak vážně. V takových případech propadá establishment panice a křičí „nebezpečí!“. Vytvořenému strašidlu pak dokonce sám věří. Všeobecné podezření establishmentu vůči občanům říká: Musel přijít nějaký šašek a demokracie je v ohrožení. Musíme občany navzájem chránit. Tato nedůvěra svědčí o tom, že především establishment má velký problém. Jde zejména nedůvěru ke svým vlastním občanům, kdy vystupuje jako vychovatel a ne jako jejich zástupce.

P. S.: Mimochodem, „Harald Hitler“ byl modelem pro gay časopis a krátce pracoval jako herec. Možná že se opravdu jedná jen o umělecký projekt a někdo si ze své bláznivé země jenom pořádně vystřelil.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Patrick Lenart, filozof a mluvčí Identitárního hnutí Rakousko

Překlad a úprava: Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://info-direkt.eu/2017/02/15/der-skandal-um-harald-hitler/