Německá policie od úterního rána provádí v Berlíně rozsáhlou razii proti radikálním islamistům. Informovala o tom média. Prohledává především místa spojená s činností mešity ve čtvrti Moabit, kterou navštěvoval mimo jiné i Tunisan Anis Amri, údajný pachatel teroristického útoku na berlínský vánoční trh z loňského prosince. Mešita je uzavřena už od minulého týdne.

Zakázána byla i činnost spolku Fussilet 33, který mešitu v západní části centra německého hlavního města provozoval. V moabitské mešitě se podle vyšetřovatelů setkávali radikálové, kteří byli připraveni páchat násilné činy. Fungovala údajně také jako náborová střediska pro vysílání islamistů do bojů na Blízkém východě a vybíraly se tu rovněž peníze na financování terorismu. Policie nyní prohledává 24 objektů na území metropole včetně bytů, kanceláří a šesti vazebních cel. Zátahu se účastní kolem 460 policistů.

Regenračné centrum

Ve stejné době policie řeší i sérii netradičních útoků. Od prosince v pořadí pátý incident podobného druhu se uskutečnil v noci na úterý v berlínské čtvrti Friedrichshein, kdy útočník nastříkal do obličeje 27leté ženy kyselinu, píše server berlin.de. Bližší podrobnosti, kromě toho, že žena skončila se zraněním oka v nemocnici, policie nezveřejnila.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

-red-