Bavorský premiér Horst Seehofer, který je zároveň hlavou CSU (Křesťanko-sociální unie), tedy sesterské strany vládnoucí CDU Angely Merkelové, dal spolkové kancléřce ultimátum: jestli během dvou týdnů nebude zajištěn pořádek na německé hranici, je rozhodnut podat žalobu k Ústavnímu soudu Německa.

„Během následujících 14 dnů písemně požádáme federální vládu, aby obnovila na hranicích  pořádek podle zákona,“ řekl Seehofer týdeníku Spiegel, jehož nové vydání vyšlo v sobotu, a dodal, že „jestli to vláda neudělá, vládě Bavorska nezbude nic jiného než se obrátit k Ústavnímu soudu“.

Bavorský premiér již dříve prohlašoval, že se obrátí na Ústavní soud v případě, že nebudou provedeny změny v migrační politice země. Největší a nejbohatší spolková země si totiž opakovaně stěžovala, že její možnosti ohledně zvládání imigrační tsunami jsou již vyčerpané.

Kvůli sexuálnímu násilí musel dokonce Mnichov, bavorská metropole, uzavřít migrantům vstup centra pro volnočasové aktivity. Nedávno zde například tři mladí uprchlíci v bazénu obestoupili sedmnáctiletou dívku, přičemž ji začali osahávat pod plavkami. Podle policie už byli zadrženi.

„Do Bavorska přichází odhadem 5 až 15 tisíc lidí denně, ale neví se kdo a odkud. Spousta imigrantů se neregistruje a pohybují se volně po Německu. Úředníci si stěžují, že jim za den dorazí klidně 70 lidí s falešným syrským pasem, kteří se narodili 1. ledna,“ popisuje český publicista Marian Kechlibar, jenž se německou politikou detailně zabývá.

Takhle nějak to vypadá, když se „uprchlíci“ rozhodnou překročit rakousko-německé hranice… 

Právě Bavoři jsou na tom nejhůř a chtěli už před časem stavět plot a povolávat armádu. I když po událostech v Kolíně, jež zděšeně popisovali médiím i policisté, kteří mají přísný zákaz o tom mluvit, či Gelsenkirchenu, kde dvacetiletý Maročan brutálně znásilnil a přizabil na hřbitově čtyřiadvacetiletou dívku, je těžké porovnávat, ve které spolkové zemi je vlastně situace katastrofálnější.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra

Zdroj