Tragédií skončil výlet Colina Scotta a jeho sestry Sable. V Yellowstonském parku totiž dostali nápad z kategorie doslova sebevražedných – hodlali se vykoupat v jednom malebném jezírku. Vstup do této oblasti je přitom zakázaný a úřady varují, že jde o nebezpečnou oblast horkých a hlavně kyselých pramenů.

Incident se stal již v červnu, ale teprve nyní byly okolnosti případu zveřejněny poté, co se televize CNN dostala ke zprávě National Park Service, úřadu, jehož úkolem je správa amerických národních parků.

Zpráva uvádí, že se třiadvacetiletý mladík z Oregonu vydali k Norris Geyser, Norrisovu gejzíru. „Pohybovali se zde s jasným úmyslem najít místo ke koupání,“ potvrdil televizi CNN správce parku Lorant Veress.

Když se ale vydal Colin zjistit teplotu vody, která přesahuje bod varu a ze které se kouří, uklouzl a do horkého a kyselého jezírka spadl. Záchranáři se jej snažili vyprostit, ale znemožnila jim to silná bouře; a když se vrátili druhý den, z Colina už nic nezbylo. Prostě se rozpustil.

Regenračné centrum

Scottova sestra podle správce Veresse dokonce celou tragédii nahrávala na mobil, správa parku však video nezveřejní. Všechny návštěvníky nyní upozorňuje na nutnost dodržovat veškeré předpisy a nescházet z cesty.

Tímto nepromyšleným činem se Colin Scott možná zařadí mezi laureáty či žhavé adepty takzvané Darwinovy ceny. Toto ironické ocenění je udělováno na internetu lidem, „kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem“.

Opatrnosti zkrátka není nikdy nazbyt.

-vid-

Zdoj: http://edition.cnn.com/2016/11/17/us/yellowstone-man-dissolved-trnd/index.html?sr=twCNN112116yellowstone-man-dissolved-trnd/0601AMVODtopVideo&linkId=31328029