81 procent diváků přední německé televize v anketě odpovědělo, že věří Putinovi. Pak hlasování raději vypli

Německá mainstreamová zpravodajská televize N-TV uskutečnila telefonickou anketu, ve kterém měli diváci odpovědět na otázku, zda důvěřují ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Jak se po chvíli ukázalo, nebyl to od televizních dramaturgů rozumný nápad a zřejmě budou mít co vysvětlovat. V průběhu jedné jediné hodiny od vyhlášení anketní otázky ve vysílání bylo po anketě – televize zničehonic a bez vysvětlení ukončila průběžné zveřejňování jejích výsledků. Bylo to přesně v době, kdy počet diváků, kteří věřili Putinovi, vyšplhal k 80 %, tedy na podobná čísla, jaká má ruský prezident v Rusku.

Televize N-TV patří do známé mediální skupiny RTL Group a v minulosti v ní vlastnila podíl americká zpravodajská televize CNN. Nebyl tu tudíž žádný okrajový „prokremeslký“ web ani propaganda placená Kremlem, jak obvykle každého, kdo si dovolí kritizovat Spojené státy nebo Evropskou unii, označují západní média, když nemají argumenty. A to se poslední dobou stává stále častěji. Televizi N-TV sleduje zhruba 5 milionů diváků denně, což už je slušná výpovědní hodnota, rozhodně vyšší, než mají evropské volební průzkumy.

Anketa se uskutečnila 1. prosince, kdy měl Vladimir Putin projev o stavu země, jejž si tradičně vyslechli v moskevském Kremlu poslanci obou komor federálního parlamentu. Tuto událost německá televize vysílala živě a při té příležitosti položila svým divákům výše zmíněnou otázku: Dá se věřit Vladimiru Putinovi?

Odpověď byla buď ANO, nebo NE. Výsledek? Počet hlasujících pro ANO se vyšplhal až na 81 %. Po předčasném ukončení ankety to německá média nikterak nekomentovala a dělá se jakoby nic. Níže si můžete prohlédnout video, které umístil na internet jeden z diváků, jenž nahrál u sebe doma celou televizi.

Ještě že nepadla otázka, jestli lidi věří německé kancléřce Merkelovou, kterou si přeje v čele příští vlády podle „oficiálních“ průzkumů 55 procent Němců. To by byla teprve legrace.

Chcete sobě nebo někomu jinému udělat radost hodnotným dárkem pod stromeček? Šifra pro vás opět připravila pořádnou nadílku. Vánoční balíčky všech vyšlých čísel a čísel, která vyšla během letošního roku, za skvělou cenu, slevy na předplatné, tištěné i digitální, dárkový certifikát a různé akce…

-red-